Muž vyhodil 7 500 BTC, nyní se povalují na skládce ve Walesu

5
(2)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Je to už sedm let, co James Howells vyhodil do koše pevný disk obsahující 7 500 BTC. Poté, co se opakovaně pokoušel přimět místní radu, aby mu pomohla s jeho pátráním, 35letý muž nyní zvedl svou nabídku a je ochoten dát místním úředníkům 25 % z nalezeného bohatství, pokud mu umožní doslova lovit na místě skládky.

Celkově májí ​​BTC uložené na pevném disku v době psaní tohoto článku hodnotu asi 300 milionů dolarů, což znamená, že newportská městská rada ve Walesu by v případě jeho nalezení získala 75 milionů dolarů. Howells navrhl, že by tyto peníze mohly jít do fondu na pomoc s nemocí COVID-19.

V rozhovoru pro South Wales Argus, IT programátor řekl:

„Chceme hledat pouze v jedné konkrétní oblasti a použít nafukovací konstrukci k vytvoření vzduchotěsného těsnění kolem této oblasti, aby se zabránilo úniku skládkových plynů.“

Risk je zisk

Howellsův odvážný plán bohužel není bez rizik. Existuje možnost, že dojde k poškození pevného disku, což znamená, že bitcoiny uložené uvnitř budou nenahraditelně ztraceny. Přesto věří, že existuje „dobrá šance“, že bude disk stále fungovat.

„Čím déle se to ale bude táhnout, tím je méně pravděpodobné, že bude fungovat.“

Dopad na životní prostředí

Zdá se, že městská rada v Newportu bohužel tuto akci povolit nechce a místní politici Howellsovu žádost již opakovaně odmítli. Mluvčí řekla novinám:

„Náklady na vykopání skládky a zpracování odpadu by se mohly vyšplhat na miliony liber, bez jakékoli záruky, že by byl disk buď nalezen, nebo by byl stále v provozuschopném stavu … samotné hledání by mělo na okolní oblast obrovský dopad. Bylo nám tedy jasné, že mu v této věci nemůžeme pomoci.“

Závěr

Smutné je, že takový případ není ojedinělý. Nedávno jsme psali o studentovi, který našel svůj sedm let ztracený klíč k 127 BTC. Bohužel ne všichni mají takové štěstí a místo toho, aby se nyní radovali ze svého výdělku, pláčou nad svým nešťastným osudem. Tehdy asi nemohli vědět, jakou bude mít BTC dnes hodnotu. Proto se starejte o své kryptoměny co nejlépe dovedete, kdo ví, kde bude jejich hodnota za pár let.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: