Moskva plánuje uskutečnit volby na blockchainu

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Litecoin díky PayPalu vzrostl o více než 10 % • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Hot news] PayPal nabídne kryptoplatby od roku 2021

Podle několika nově zveřejněných zpráv PayPal ve středu oznámil svůj vstup na trh kryptoměn. Zákazníci PayPal budou moci pomocí...
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem Kryptomagazinu.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám 🙂

Městská rada v Moskvě, hlavním městě Ruska, předložila návrh zákona o použití technologie blockchain pro systém elektronického hlasování. Informaci přinesla ruská tisková agentura Tass.

Moskevská městská duma, což je místní parlament ruského hlavního města, hodlá chránit průběh a výsledky elektronického hlasování v nadcházejících volbách s použitím technologie blockchain, prohlásil jeden z autorů zákona, zástupce vládnoucí strany „Spojené Rusko“ Dmitrij Vyatkin.

Mohlo by vás zajímat: Ruskou scénu dobývá Waves a jeho Vostok.

Vyatkin zdůraznil, že tato technologie umožní automatické a bezpečné uchovávání osobních údajů voličů, včetně výsledků hlasování.

„Nebude je možné ovlivňovat. Přesně tak totiž funguje technologie blockchain.“

– dodal Vyatkin.

Zdůraznil také, že nasazení blockchainu pomůže k vyhnutí se volebním podvodům, které nazval „špinavými volebními praktikami“. 

Údajně již Rusko dříve uskutečnilo regionální volby se 40 000 účastníky v regionu Saratov prostřednictvím elektronického hlasovacího systému založeného na blockchainu s názvem Polys. Nynější plán tedy není až tak utopický.

Závěr

Pokud by byly volby na blockchainu a měli bychom jistotu, že je vše legitimní, dokáži si celkem dobře představit i vyšší volební účast. A co vy, zvýšilo by to vaši chuť jít volit?

Co číst dále?

Vladimir Putin žádá vládu, aby přijala kryptoregulace nejpozději do července 2019

Zdroj: 
bitcoinexchangeguide.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře