Morehead: Bitcoin není Ponziho schéma, dluhopisové trhy ano

5
(10)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Generální ředitel zajišťovacího fondu Pantera Capital, Dan Morehead, v nedávném rozhovoru prohlásil, že americký trh s hypotečními dluhopisy je Ponziho schéma, zatímco digitální aktiva by mohla být zajištěním, když bublina praskne. Co dalšího prohlásil v rozhovoru?

Morehead o Bitcoinu a dluhopisovém trhu

Dan Morehead v nedávném rozhovoru pro portál Bloomberg varoval, že investoři obchodující s dluhopisy budou zničeni, když Federální rezervní systém USA přestane manipulovat  s dluhopisovým trhem.

Dan Morehead tak reagoval na kritiku Paula Krugmana a Richarda Bernsteina, kteří označili Bitcoin za Ponziho schéma. Morehead s touto kritikou rozhodně nesouhlasí. Dle jeho slov je amerických trh hypotečních dluhopisů skutečným Ponzicho schématem. V rozhovoru prohlásil:

„Vlády by měly přestat být posedlé bitcoinem a dívat se na něj z vnitřní strany. Největším Ponziho schématem v historii je americký vládní trh a trh s hypotečními dluhopisy… Vše je řízeno jedním neekonomickým aktérem s dominantním postavením, který obchoduje na základně neveřejných informací.“

Zatímco regulační orgány téměř po celém světě varují před kryptoměnami, Morehead trvá na tom, že hloubka a šířka trhu s bitcoiny ho činí odolným vůči zmanipulování. Uvedl:

„Trh s bitcoiny je příliš velký na to, aby se dal manipulovat. Bitcoin se obchoduje na stovkách burz v desítkách zemí. Denní objem bitcoinu je 1000x větší než u GameStopu, který se obchoduje pouze na jednom trhu v jedné zemi.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 48 782 USD dle KMC.

Závěr

Celý rozhovor Dana Moreheada pro zpravodajský portál Bloomberg si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupin na Facebooku. Nezapomeňte se připojit také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Santos

Prognózy nejsou dobré. Myslím si, že do popředí se budou dostávat anonymní kryptoměny

spot_img