Moneta omezuje platební transakce na Binance

4.2
(6)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Moneta omezila s platností od 21.10. 2022 platební transakce na největší kryptoburzu Binance. 

Moneta omezuje kryptotransakce

Moneta Money Bank se ve své tiskové zprávě odvolává na nárůst útoků internetových podvodníků při platebních transakcích do směnárny Binance a na prioritní ochranu klientů a jejich prostředků.

Praktické otázky ohledně omezení

Podrobnější informace pro klienty Moneta Money Bank najdete v tiskové zprávě ve formě otázek a odpovědí, že kterých vyplývá, že Binance je zatím jediná kryptoměnová burza, která podléhá omezení ze strany Monety.

Moneta se dále odvolává na své zákonné povinnosti regulovaného subjektu, kterými zdůvodňuje toto opatření. Klientům nedoporučuje žádnou alternativní možnost.

Oficiální oznámení

Základy bezpečnosti pro online transakce

Nikdy není na škodu si zopakovat základní zásady bezpečnosti pro jakékoliv online transakce. I sama Binance klientům připomíná zejména, aby nikomu neposílali své přístupové údaje a nebo neposílali peníze nikomu, kdo by se vydával za její zaměstnance.

Podle informací od Binance jsou hlavní zásady a důležité informace tyto:

• Nikomu nesdělujte své heslo

• Binance vás nikdy nekontaktuje telefonicky, protože neposkytuje telefonickou podporu

• Binance neposkytuje zákaznickou podporu přes Whatsapp, Messenger, Telegram, nebo SMS

• Neposílejte peníze nikomu, kdo tvrdí, že je zaměstnancem platformy Binance

• Aktivujte dvoufaktorové ověření (pomocí SMS nebo aplikace Google Authenticator)

Not your bank or regulations –> Not your money

Moneta není jediná banka v ČR, která omezuje kryptoslužby pro své zákazníky. Mezi dalšími bankami je také například AirBank. Se zpřísňující se legislativou a s regulacemi kryptoměn v EU se dá očekávat, že další budou následovat.

Jak na Vás působí politika Monety? Máte v této bance uložené peníze a dotklo se Vás nějak poslední opatření? Dejte nám vědět.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1

„Ze zákona máme povinnost zasáhnout (blokovat platby…“
No a když si necháte bloknout účet, že se vám do něj někdo hacknul, tak sice bloknou platby vč. účtu, ale pokud chcete účet odblokovat (což logicky chcete, když tam máte peníze), tak údajně odchozí platby bloknout nemůžou a klidně je nechají odejít i kdyby k tomu měli příkaz policie. A má to tak každá banka a každá vám bude blábolit kecy o tom, jak můžou platby zadržet a dokonce vrátit… lži… 👌 A to je to „skvělé“ 21. století… století, kdy i s vaší kartou může platit naprosto kdokoliv bez znalosti PINu 👌

Poslední editace 3 měsíců před přes bkf1
Ufff

Tf?!!

Martin Burdik

A coinbase neblokuje platby?Ti šmejdi po mě za posledni rok třikrát chtěli ať jim pošlu kopie své občanky a pasu a naposled chtěli po mě ať si nafotím svůj xicht ze všech úhlů a pošlu jim to!!To jako vážně,aby jsem se nechal fotit jako nějaký kriminálník,tak jsem je s tím jejich požadavkem poslal do prd…a oni mě zablokovali účet.
Naštěstí jsem tam měl jen pár dolarů takže je mě to jedno jestli je účet zablokovaný nebo ne a takové problémy hlásí hodně jejich klientů,takže ne jenom banky,ale i krypto burzy omezují těmi svými nesmyslnými požadavky na ověření identity jejich klienty!

callidus

Cenzura je nezákonná

Martin

Pro spoustu lidí důvod okamžitě změnit banku s takovým zastaralým přístupem…

Reklama: