Monero vzkazuje americkým úřadům: Studovat XMR bude lepší, než rozhazovat ve snaze jej prolomit

4
(3)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Pracovní skupina XMR říká, že americký daňový úřad (IRS) by se měl raději věnovat studiu privacy coinu Monero, než se ho snažit prolomit.

Bude lepší studovat XMR

Jsou lepší způsoby, jak by měl daňový úřad Spojených států utrácet dolary daňových poplatníků, než nabízet odměny za porušení soukromí mince Monero (XMR), uvádí pracovní skupina Monera. Reaguje přitom na nedávnou zprávu, že IRS vypsal odměnu ve výši až 625 000 $ na konto každého, kdo dokáže XMR a další anonymní mince prolomit.

Všichni úspěšní žadatelé si odnesou rovných 500 000 USD hned a dalších 125 000 dolarů za úspěšný pilotní test. Hlavní pracovní skupina zaměřená na Monero, Monero Outreach, se k tomu vyjádřila odmítavě. Mluvčí uvádí, že IRS by se místo toho měl naučit, jak Monero vlastně funguje.

Uvádí:

„IRS by lépe utratil 625 000 $ za najmutí několika konzultantů, kteří by jeho zaměstnance naučili, jak Monero funguje a jak jeho funkce umožňují uživatelům přihlásit se k transparentnosti.“

Monero funguje jako hotovost

Mluvčí Monero Outreach dále říká, že Monero je „navrženo tak, aby fungovalo stejně jako hotovost.“ Také americký dolar si podle názoru skupiny udržuje určitou míru soukromí.

„Americký dolar se používá pro většinu světových hanebných aktivit, a přesto je tím, co denominuje bilanci IRS. […] IRS neví, kolik peněz jste vydělali, pokud to nehlásíte, ale nezdá se, že by se proto snažili rozbít americký dolar.“

Program IRS na narušení soukromí XMR, ale i bitcoinové sítě Lightning Network, byl oznámen na začátku září 2020. Úřad přitom není jediný, kdo se o něco takového pokusil. V srpnu například kryptoanalytická společnost CipherTrace informovala, že vytvořila sadů nástrojů pro sledování Monero (XMR) transakcí. Také ruská Federální finanční monitorovací služba dříve oznámila, že má nástroj, který „částečně sníží anonymitu“ transakcí v síti Monera.

Závěr

Kdyby daňový úřad USA raději použil peníze svých poplatníků na studium Monera, udělal by podle jeho pracovní skupiny mnohem lépe. Kryptoměna Monero (XMR) je v současnosti největší mincí zaměřenou na soukromí transakcí. Aktuálně je na kryptomarketu podle tržní kapitalizace na 18. místě, s celkovou nabídkou 17,7 mil. mincí a cenou za jednotku 92 dolarů.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Rob

Když vyšla ta zpráva, že CipherTrace má nástroje na Monero, donutilo mě to přemýšlet nad tím, za jaký konec to vůbec vzít při snaze jakéhokoliv odtajnění toho, co kdo komu posílá. Vytvořil jsem si na papír pomyslný blok “XMR”, kde byli jen čtyři účastníci a mezi nimi probíhala jediná transakce (v reálu je to daleko složitější, protože v reálném bloku každý někomu něco posílá). Simuloval jsem zmatení této transakce zapletením všech účastníků bloku do věci, takže každý někomu něco poslal, jeden třeba i dvoum třem a naopak a pak si to zase náhodně rozposílali mezi sebou tak, aby vzniklé zůstatky odpovídaly realitě, ve které poslal pouze jeden účastník prostředky druhému. Díky tomu jsem pak viděl na vlastní oči, že ze samotného bloku opravdu nelze získat informaci, kdo komu co chtěl, pokud připočítám šifrování zůstatků. A to je naprosto jednoduchá implementace zmatení, která je jistě jen kapkou v moři technologie XMR, kde navíc dochází k šifrování, v rámci bloku každý někomu něco posílá (ale v zamotaném bloku to může vypadat i tak, že příjemce může vystupovat i jako odesílatel a naopak). Chvíli jsem to zkoumal a nakonec došel k závěru, že CipherTrace spíš nic nemá. Ani nevím, z jakého konce to vzít. Ovšem netvrdím, že to nelze. Každopádně se jedná o extrémní intelektuální disciplínu, které nestačím. Ale zase mě to ohledně fungování privátních mincí nechává v klidu. Nicméně já mám stejně radši blockchain veřejný. Právě pro jeho transparentnost. Zřídit transparentní účet v bance může být pro obyčejného jednotlivce problém. Ale proč nemít alternativní volbu v kryptoprostoru? Technologie to umožňuje, tak to tak je. To dává smysl.

spot_img