MMF vyzývá Salvador k odstranění bitcoinu jako zákonného platidla

5
(3)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Mezinárodní měnový fond (MMF) opět vyjádřil svůj nesouhlas se zákonem o bitcoinech v Salvadoru. Jak tomu bylo i v minulosti, prezident Nayib Bukele pravděpodobně nebude na slova finanční instituce brát zřetel.

MMF opět kritizuje Salvador kvůli bitcoinu

Mezinárodní měnový fond ve své nedávné zprávě oznámil, že naléhal na salvadorské úřady, aby odstranily status bitcoinu jako zákonného platidla. Zákon o bitcoinu označil za hrozbu pro integritu trhu, finanční stabilitu a ochranu spotřebitelů.

„Kryptoměny se můžou uchytit jako prostředek pro lidi bez bankovního účtu k provádění plateb, ale ne k ukládání hodnoty. Naléhali jsme na úřady, aby zúžily rozsah zákona o bitcoinech odstraněním statutu bitcoinu jako zákonného platidla.“

Mezinárodní měnový fond projevil obavy také z rizik spojených s dluhopisy Salvadoru, které jsou kryty právě bitcoinem. Podle MMF Salvador již postupuje vpřed se svými ekonomickými plány soustředěnými kolem těchto dluhopisů, které se používají k nákupu BTC a investicím do infrastruktury.

MMF očekává, že prezident Salvadoru Nayib Bukele bude pravděpodobně jejich tvrzení ignorovat. Z historie již víme, že se tak ke svým kritikům na sociálních sítích chová. Připomínáme, že Bukeleho také kritizuje řada centrálních bank a významných osobností.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 36 078 USD dle KMC.

Závěr

Salvador od září minulého roku přijal největší kryptoměnu světa jako své zákonné platidlo. Od té doby vzniklo několik projektů, které mají za cíl zlepšit infrastrukturu země. Co si o zákonu o bitcoinu v Salvadoru myslíte vy? Na celou zprávu Mezinárodního měnového fondu se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte připojit také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jaroslav

Vtipné, že zrovna MMF brání integritu trhu, finanční stabilitu a ochranu spotřebitelů.

[ue_partner_posts title="Články našich partnerů" count=2 layout=strip-post-list]

Reklama: