MMF: Rusko by mohlo těžit kryptoměny, aby se vyhnulo sankcím

4.8
(4)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Mezinárodní měnový fond (MMF) ve své nedávné zprávě o globální finanční stabilitě uvedl, že Rusko by se díky těžbě bitcoinu a dalších kryptoměn mohlo vyhnout sankcím, které na zemi uvalily západní země. Co dalšího uvádí zpráva MMF?

MMF: Rusko může obcházet sankce

Mezinárodní měnový fond před pár dny zveřejnil zprávu, ve které se obává, že by Rusko prostřednictvím těžby kryptoměn mohlo obcházet sankce západních zemí. Díky těžbě by země překonala účinky těchto opatření.

MMF ve své zprávě o globální finanční stabilitě uvádí, že sankcionované země jako Rusko či Bělorusko by mohly používat kryptoměny a výrazně posílit svůj těžařský průmysl a obejít tak sankce uvalené Spojenými státy a Evropskou unií.

Ve zprávě MMF se organizace věnuje mnoha nástrojům k přesunu peněz mimo tradiční finanční systém. Problémem se mohou stát nelicencované kryptoměnové směnárny spolu s platformami zvyšující anonymitu. MMF také dále varuje před privacy coiny, jako Monero či ZCash.

Zatímco bitcoin je decentralizovaný, transparentní a pseudoanonymní, v Rusku by mohl spíše vzrůst zájem o kryptoměny zaměřené na plnou ochranu soukromí, jako je Monero. Privacy coiny by mohly pomoci vyhnout se sledování transakcí.

V současnosti však nic z výše zmíněného není na dostatečné úrovni. Tento činnosti je v sankciovaných zemích relativně omezen.

„V tuto chvíli podíl těžby v zemích, na které se vztahují sankce, a celková velikost výnosů z těžby naznačuje, že velikost těchto toků je relaitvně omezená, ačkoli rizika pro finanční integritu přetrvávají.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 41 570 USD dle KMC.

Závěr

Za pár dní to budou dva měsíce, co Rusko napadlo svého západního souseda Ukrajinu. Rusko je v současné době nejvíce sankciovanou zemí na světě. Celou zprávu MMF o globální finanční stabilitě naleznete pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah.


Zdroje:

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: