Miliardář Mike Novogratz: Bitcoin může do pěti let dosáhnout 500 tisíc USD

5
(5)

Kryptoměnový průmysl má (navzdory svému růstu) stále hodně odpůrců. Pozitivní ovšem, je, že mu na druhou stranu nechybí ani spousta býčích příznivců a jedním z nich je Mike Novogratz, generální ředitel kryptoinvestiční společnosti Galaxy Digital.

Ve svém projevu na konferenci Bloomberg Crypto Summit Novogratz uvedl, že bitcoin (BTC) díky svým jedinečným vlastnostem a rychlosti přijetí nepochybně dosáhne v příštích zhruba pěti letech hodnoty 500 000 USD.

Novogratz: Bitcoin a jeho “zvláštní schopnosti”

Mezi tyto zvláštní vlastnosti bitcoinu zařadil skutečnost, že je “šitý na míru tomu, aby se stal protiinflačním uchovatelem hodnoty”, a také fakt, že je “snadno přenositelný, a proto je v mnoha ohledech lepší než zlato”.

Kromě toho bývalý miliardář a manažer fondu také uvedl, že globální finanční systém (poháněný dluhem) způsobuje nadměrnou inflaci spotřebitelských cen a právě bitcoin by mohl fungovat jako jedinečný způsob dlouhodobého uchovávání bohatství.

Nečekaný rozsah pákového efektu

Misyrlena Egkolfopoulou a Sonali Basaková z agentury Bloomberg 19. července uvedly, že Novogratz také během svého projevu řekl, že nedávné otřesy na trhu s kryptoměnami jsou “plnohodnotnou úvěrovou krizí”, a přiznal, že se “zatraceně mýlil”, pokud jde o rozsah pákového efektu v systému.

“To, co si myslím, že lidé nečekali, byl rozsah ztrát, které se projeví v rozvahách profesionálních institucí, a to způsobilo řetězec událostí. (…) Změnilo se to v plnohodnotnou úvěrovou krizi s úplnou likvidací a obrovskými škodami na důvěře v tento prostor.”

Třeba na tomto místě zmínit, že Novogratz byl také hlavním propagátorem společnosti Terraform Labs a v souvislosti s jejím krachem přiznal, že poučení, které si z jejího pádu odnesl, spočívalo v tom, že odvětví a drobní investoři “měli opravdu jen velmi, velmi malou představu o řízení rizik”.

Novogratz se také obul do regulačních orgánů, že nedělají maximum pro ochranu drobných investorů a nechávají instituce, aby si vzaly obrovské množství pákového efektu. Na závěr pak přidal ještě perličku, že jeho kardiolog přišel při krachu společnosti Celsius o 1 milion dolarů.

Kryptoměnové fanoušky nejspíše potěší, že podle jeho názoru má kryptoměnový trhu “už to nejhorší za sebou” a argument pro bitcoin je stále silný, zejména pak proto, že centrální banky po celém světě bojují s vysokou inflací.

Závěr

Pro úplnost dodávám, že již v červnu vyslovil Novogratz předpověď, že aby se trh s kryptoměnami zotavil, bude muset Federální rezervní systém ustoupit a “sundat nohu z brzdy”, a také že většina hedgeových fondů investujících do digitálních měn zkrachuje.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
arnostbouzek CZ
Hodnocení článku :
     

Naprosto souhlasim se všim! Pecka članek

Libor

no,jestli by pro jistotu nemel zmenit kardiologa

Karel
Hodnocení článku :
     

To může být jen bezbožné přání.

spot_img