Miliardář Chamath Palihapitiya: Bitcoin odhaluje křehkost tradiční finanční infrastruktury

5
(4)

Zprávy a souhrny

Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Rizikový investor a generální ředitel Social Capital, Chamath Palihapitiya, hovoří o Bitcoinu jako o revoluci, která odhaluje slabiny tradičního finančního systému a jeho finanční infrastruktury.

Finanční revoluce

Miliardář Chamath Palihapitiya se rozhovořil o Bitcoinu v rozhovoru pro Bloomberg Markets and Finance. Říká, že s tím, jak se BTC dostává do popředí, nastává posun i v dalších částech globální finanční infrastruktury.

Palihapitiya uvedl:

„Mohu vám něco říct o bitcoinech, co je velmi důležité? Myslím si, že Bitcoin je velmi důležitý, protože jen ukazuje křehkost tradiční finanční infrastruktury. Pokud se například podíváte na množství a velikost peněžní zásoby M2, tak skutečnou otázkou, kterou bychom si měli položit, je: Dobře, pokud se z bitcoinu stane defacto světová rezervní měna, která v podstatě vytlačuje zlato, co nahradí americký dolar?“

Stablecoin

To, co nahradí dolar, nebude podle miliardáře Bitcoin, ale stablecoin. Uvádí:

„V méně fantastickém jazyce existují společnosti po celém světě, které nahrazují jeden pevný americký dolar jedním digitálním tokenem amerického dolaru, a jednoduše provedením této malé abstrakce jsou schopny kompletně vybudovat finanční kolejnice, které dříve neexistovaly.“

Finanční infrastruktura

V Evropě a USA je „infrastruktura finančních služeb robustní,“ míní Palihapitiya, což způspobuje, že „to tolik nepociťujeme.“ Nicméně říká:

„Ale když se podíváte na rozvojový svět a pokud se podíváte na jakýkoli trh, kde existuje nějaká forma manipulace s měnou nebo nestabilita měny, je to budoucnost. […] U obchodování, správy aktiv, bankovnictví a zpracování plateb dochází k revoluci.

Bitcoin je kanárek v uhelném dole pro zcela virtuální, převážně anonymní – a můžeme debatovat, zda je to dobré nebo ne – finanční realitu. Myslím, že je to velmi důležitý trend, který stojí za pochopení.“

Cenový cíl?

Palihapitiya se také dotkl svého cenového cíle pro Bitcoin a žertuje, že jakmile dojde k naplnění jeho předpovědi, přejměnuje po sobě Goldman Sachs.

„Když se Bitcoin dostane na 100 000 $, koupím Goldman Sachs a přejmenuji ji na Chamathman Sachs. Jsou to všechno [jen] vtipy. To je součást mé osobnosti, kterou někteří lidé nepochopí.“

Závěr

Miliardář Chamath Palihapitiya hovoří o Bitcoinu jako o revoluci, kterou si sice v oblastech s robustní finanční infrastrukturou tolik neuvědomuneme, ale znamená změnu finanční reality.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: