Mike Novogratz předpovídá růst ceny bitcoinu prostřednictvím GBTC

4
(5)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Mike Novogratz, významný investor a zakladatel společnosti Galaxy Digital, předpověděl, že Bitcoin může zažít výrazný nárůst ceny prostřednictvím alternativ k Bitcoin Grayscale Trust (GBTC). Jeho predikce přichází v období, kdy trh s kryptoměnami čelí poklesu cen.

Mike Novogratz a Bitcoin

Chris J. Terry, přední bitcoinový analytik, nedávno ve svém příspěvku na platformě X (dříve Twitter) uvedl predikci, že Bitcoin by mohl v reakci na likvidaci Bitcoin Grayscale Trust (GBTC) v hodnotě 25 miliard amerických dolarů čelit buď usměrnění, nebo poklesu své ceny.

Na druhé straně, Mike Novogratz, významný americký investor a zakladatel Galaxy Digital, prezentoval opačný pohled na věc. Podle něj by se pro investory, kteří mají zájem o vstup do světa bitcoinu, mohly otevřít přitažlivější příležitosti než GBTC. Novogratz tak předpovídá, že v následujících šesti měsících dojde k přesunu kapitálu z GBTC do nových spotových Bitcoin ETF, což by mohlo iniciovat vzestup ceny bitcoinu.

Nedávné schválení nových spotových Bitcoin ETF podle něj bude mít zásadní vliv na zpřístupnění největší kryptoměny světa širšímu spektru investorů. Alternativy k GBTC, jako jsou ETF, poskytují lepší transparentnost a likviditu, což by mohlo vyústit v růst hodnoty této přední světové kryptoměny. Současná evoluce na trhu by mohla být klíčovým faktorem pro další rozšíření bitcoinu mezi hlavní investory.

Podle Novogratze by mohl přechod od GBTC k nově regulovaným spotovým bitcoinovým ETF znamenat zahájení nové éry pro Bitcoin. Zvýšená konkurence mezi různými druhy investičních produktů by mohla přinést atraktivnější investiční možnosti a podpořit nárůst celkové tržní hodnoty přední kryptoměny.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 39 729 USD dle KMC.

Závěr

Co si o předpovědi Mika Novogratze myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se také přidat na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah. Celé vlákno si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Prozkoumejte ETF na platformě XTB

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Juraj Zámek

Bude to zajímavý ……

spot_img