MicroStrategy plánuje prodej akcií za 750 milionů dolarů a nákup dalších bitcoinů

5
(4)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Americká společnost zabývající se vývojem softwaru MicroStrategy plánuje získat až 750 milionů dolarů prostřednictvím prodeje akcií a říká, že výtěžek může použít k nákupu dalších bitcoinů.

Společnost MicroStrategy včera oznámila, že uzavřela smlouvu o prodeji se třemi společnostmi – Cowen, Company Canaccord Genuity a Berenberg Capital. Smlouva se týká prodeje kmenových akcií třídy A.

Americká softwarová společnost uvedla, že výnosy z navrhovaného prodeje by mohly být použity pro různé obecné firemní účely, jako je získání většího množství bitcoinů a provozního kapitálu.

Nákup BTC v MicroStrategy

Stejně jako u předchozích programů můžeme výnosy použít pro obecné firemní účely, které zahrnují nákup bitcoinů a také zpětný odkup nebo splacení našeho nesplaceného dluhu.

Řekl finanční ředitel MicroStrategy Andrew Kang během hovoru o výsledcích za druhé čtvrtletí.

Firma založená Michaelem-Saylorem v současné době vlastní 152 800 bitcoinů v hodnotě 4,5 miliardy dolarů při současných cenách. Ve druhém čtvrtletí nakoupila firma 12 333 bitcoinů a dalších 467 v červenci.

Naším cílem je najít způsoby, jak generovat přírůstkové bitcoiny pro naše akcionáře, a to buď s peněžním tokem z podnikání nebo prostřednictvím inteligentního akretivního financování vlastního nebo dluhového kapitálu nebo prostřednictvím jiných inteligentních operací.

Řekl investorům v srpnu předseda MicroStrategy Michael Saylor

Závěr

Cena bitcoinu vzrostla téměř o 2 % bezprostředně po oznámení a vyšplhala se z 29 200 USD na 29 771 USD v době psaní tohoto článku. 

Akcie v MicroStrategy výrazně těžily z probíhající bitcoinové rally, od začátku letošního roku vzrostly téměř o 200 %. Akcie MSTR podle údajů společnosti Google Finance vzrostly ze 145,02 USD za akcii z 3. ledna na 434,98 USD v době zveřejnění

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img