Microsoft přeskočil Apple a nyní je nejhodnotnější společností na světě

4
(1)

Na konci páteční obchodní seance v USA byl Microsoft nejhodnotnější společností podle tržní kapitalizace na světě. Na prvním místě tak vystřídal dosavadního lídra – společnost Apple.

Microsoftu se daří

Akcie Microsoftu za celý minulý týden vzrostly o více než 3 %. Tím se tržní hodnota společnosti zvýšila na 2,89 bilionu dolarů. Akcie Applu pak naopak klesly o více než 3 % a jejich hodnota se tak snížila na 2,87 bilionu dolarů.

Analytik společnosti Redburn Atlantic Equities James Cordwell ve středu snížil hodnocení akcií společnosti Apple z “koupit” na “neutrální” s odkazem na “malý prostor pro růst v příštích několika letech“. Zmínil zejména oblast iPhonů a “očekávané neuspokojivé březnové čtvrtletí”. Navíc musela firma také stáhnout některé své nejnovější modely chytrých hodinek Apple Watch. Důvodem byly použité funkce, na které měla patent jiná společnost.

Prozkoumejte akcie na platformě XTB

Společnost s logem nakousnutého jablka navíc ve čtvrtek oznámila, že bývalý viceprezident Al Gore odejde příští měsíc z představenstva společnosti. V něm působil jako ředitel od roku 2003.

Společnost Microsoft pak ve čtvrtek získala další důvěru investorů poté, co na akci v San Francisku diskutovala s vývojáři o svých plánech a schopnostech v oblasti umělé inteligence (AI). Analytici společnosti Piper Sandler v pravidelném dopise své klienty informovali, že jsou “povzbuzeni dynamikou kolem nejvyspělejších produktů umělé inteligence”. Zmínili tají, že návštěvnost webových stránek GitHub již tři měsíce po sobě roste. Akciím Misrosoftu pak přidělili rating rating odpovídající nákupu.

Závěr

Po více než roce vidíme změnu v žebříčku a Apple tak byl ze svého trůnu sesazen. Akcie Microsoftu aktuálně doporučuje cca 90 procent makléřů z Wall Street.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img