Microsoft hodlá investovat 3 miliardy eur do vývoje umělé inteligence v Německu

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Microsoft a Google posilují své AI iniciativy v Evropě s významnými investicemi, které podtrhují rostoucí zájem o umělou inteligenci v regionu. Technologický gigant Microsoft se zavázal investovat 3,2 miliardy eur do rozvoje AI infrastruktury v Německu.

Microsoft investuje do AI

Technologický gigant Microsoft se podle nejnovějších zpráv zavázal investovat 3,2 miliardy eur do Německa s cílem podpořit rozvoj infrastruktury pro umělou inteligenci (AI) během příštích dvou let. Velká investice je zaměřena na zřízení nových datových center a na školení lidí v oblasti vývoje dovedností AI.

Investice je považována za největší, jakou společnost v Německu za posledních 40 let realizovala. Hlavní motivace spočívá ve zvýšení konkurenceschopnosti Německa v digitálních technologiích a umělé inteligenci, což je v souladu s rostoucím trendem investic do AI infrastruktury v celé Evropě.

Kromě budování infrastruktury se Microsoft zaměřuje také na vzdělávání a rozvoj dovedností v oblasti AI mezi německými pracovníky a podniky. Iniciativa Microsoftu je důležitá kvůli tomu, aby Německo nezůstalo pozadu v globálním závodě v oblasti AI, zejména vzhledem k výzvám ve výrobě a rychlému technologickému vývoji ve světě.

Microsoft však není jedinou globální společností, která hodlá v Evropě investovat do rozvoje umělé inteligence. Google se snaží ujistit investory a veřejnost, že zůstává na špici vývoje AI navzdory rostoucí konkurenci. Společnost oznámila plány na zpřístupnění svých pokročilých jazykových modelů, jako je LaMDA. Google také navazuje spolupráci s Francií na vytvoření nového centra pro vývoj umělé inteligence a zakládá iniciativu pro Evropu pod názvem “AI Opportunity Initiative for Europe”.

Evropa si klade za cíl nezůstat pozadu v globálním závodě AI. Francie, pod vedením prezidenta Emanuela Macrona, slíbila investovat 1,5 miliardy eur do umělé inteligence, s cílem přilákat a udržet talentované odborníky a vědce v oblasti AI na domácí půdě a soutěžit tak se Spojenými státy a Čínou.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 51 863 USD dle KMC.

Závěr

Jaký je váš názor na umělou inteligenci? Vyzkoušeli jste již nějaký AI nástroj? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se také přidat na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah. Zprávu společnosti Microsoft naleznete pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img