Michael Saylor reaguje na obvinění z daňových podvodů ve Washingtonu, DC

4
(2)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Michael Saylor čelí obvinění z daňových úniků ve Washingtonu, DC. Bitcoinový býk vysvětluje, jak to vidí on a zda se něčeho dopustil.

Saylor obviněn z daňových podvodů

Generální ředitel MicroStrategy Michael Saylor reaguje na obvinění ze spáchání daňových úniků ze strany generálního prokurátora Washingtonu, DC. Prokurátor Karl A. Racine obvinil jednoho z největších bitcoinových býků na světě, že žije ve Washingtonu, DC více než 10 let, ale nikdy zde neplatil žádné daně.

Případ je o to vážnější, že společnost MicroStrategy, kde Saylor působí jako bývalý generální ředitel a současný výkonný předseda, měla údajně také svou roli v případu. Podle žaloby Saylorovi totiž jeho společnost měla v daňových únicích z multimilonových příjmů pomáhat.

„Dnes žalujeme Michaela Saylora – miliardářského technologického manažera, který žije v okrese více než deset let, ale nikdy neplatil žádné daně z příjmu DC – za daňové podvody.

Žalujeme také jeho společnost MicroStrategy za spiknutí s cílem pomoci mu vyhnout se daním, které legálně dluží za stovky milionů dolarů, které si vydělal, když žil v DC.“

Reakce

Podle prokurátora jde o první žalobu na základě nedávno pozměněného zákona o nepravdivých tvrzeních DC, který nabádá oznamovatele, aby nahlásili obyvatele, kteří se vyhýbají našim daňovým zákonům tím, že zkreslují své bydliště…”

Saylor uvedl, že jeho firma sídlí ve Virginii a on sám je rezidentem Floridy.

„Před deseti lety jsem koupil historický dům v Miami Beach a přestěhoval jsem se tam z Virginie.

Ačkoli MicroStrategy sídlí ve Virginii, Florida je místo, kde žiji, volím a hlásím se do poroty, a je středem mého osobního a rodinného života. S úctou nesouhlasím s postojem District of Columbia a těším se na spravedlivé řešení u soudů.”

Také Microstrategy obvinění odmítla:

„Případ je osobní daňová záležitost týkající se pana Saylora. Společnost nebyla zodpovědná za jeho každodenní záležitosti a nedohlížela na jeho individuální daňové povinnosti. Společnost se ani nespikla s panem Saylorem při plnění jeho osobních daňových povinností.

Nároky District of Columbia vůči společnosti jsou nepravdivé a my se proti tomuto nařčení budeme agresivně bránit.“

Závěr

Ať už se obvinění u soudu potvrdí či nikoli, Michael Saylor má podle všeho posloužit jako exemplární případ. Racine vzkázal, že žaloba bývalého CEO Microstrategy má za cíl upozornit obyvatele a zaměstnavatele, že pokud budou „využívat všech výhod života v našem skvělém městě” a zároveň zde odmítnou platit daně, „poženeme vás k odpovědnosti.“

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Hugo

Nakup nahore a prodej dole, tak ti ted puka srdicko co?🤣 chudaacku💩 nastesti z casti i diky takovym jako jsi ty krypto kvete do krasy🌸

Jája

Na toho šupáckého čuráka vůbec nereaguj. On má několik přezdívek. To pochopíš. Má hodně hluboko do kapsy, proto ho štve, že se nemůže věnovat cryptu.

Radim

Myslící bytosti jasně vidí, jaký je současný finanční systém. Krypto jako je například BTC jsou peníze lidí a ne podvodná inflační měna s nulovým krytím.

Pavel

Cely clanek mi pride absurdni. Pokud tomu dobre rozumim, tak pokud dojde k forku a vzniknou nove mince, tak kazdy kdo mince obdrzi, bude je muset zdanit a pouzit takovou cenu, ktera byla v dobe, kdy tokeny obdrzel? Co kdyz ale mince neproda? To prece financak nemuze vymahat dan po nekom, kdo nerealizoval zisk. Kdyby cena spadla a nepokryla by ani dan, tak prece by to ani nikdo prodat nechtel. Prijde mi logicke dan platit az po prodeji minci. Tzn kdyz je nekdo proda za 10 let, tak mi prijde logicke dan platit az za deset let (a vychzet tedy z ceny, ktera byla v dobe obdrzeni minci). Aboslutni nesmysl je podle me automaticky pozadovat zaplaceni dane ihned v danovem priznani za rok, kdy mince clovek obdrzel i kdyz je neprodal. Zajimalo by me jaky na to mate nazor.

Fantom

Článek je přeložen z anglického originálu a je možné že v USA platí takové daňové předpisy. V ČR se platí daň z příjmu a pokud tyto nové tokeny neprodáte tak nemusíte platit daň. Tedy pokud je nemáte ve firemnim majetku. Pak by se musely ocenit v účetnictví a jejich hodnota by měla vliv na hospodářský výsledek a tedy i základ daně z příjmů.

spot_img