Michael Saylor končí ve funkci generálního ředitele Microstrategy

5
(3)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Michael Saylor již brzy nebude ve funkci CEO společnosti Microstrategy. Svou roli “hlavního bitcoinového hodlera” bude zastávat na nové funkci.

Michael Saylor

Microstrategy je byznysově analytická softwarová společnost známá také jako nejvýznamnější korporátní hodler bitcoinu. Do této role vstoupila poprvé v roce 2020.

Pod vedením Michaela Saylora v tomto roce poprvé nakoupila BTC, a to rovnou za více než miliardu dolarů. Od té doby do své rozvahy několikrát přidala další jednotky a později za tímto účelem využila nejen vlastní kapitál, ale opakovaně také cizí zdroje.

Saylor se tak proslavil jako jeden z nejodvážnějších ředitelů velkých firem. Svou pověst, kariéru i osud Microstrategy, firmy business intelligence, kterou pomáhal v roce 1989 spoluzaložit, v podstatě vsadil na bitcoin.

Ve funkci CEO nyní končí

Ačkoli Saylor odstoupí z funkce generálního ředitele MicroStrategy, stále zůstane ve funkci výkonného předsedy. Rozdělení rolí výkonného ředitele a předsedy MicroStrategy má firmě pomoct lépe prosadit dvě hlavní strategie.

Jednou její strategii nadále zůstává „získávání a držení bitcoinů.“ Ta druhá však možná až na škodu zůstala v pozadí a tímto krokem to společnost zřejmě hodlá napravit. Saylor uvedl:

„Věřím, že rozdělení rolí předsedy a generálního ředitele nám umožní lépe prosazovat naše dvě firemní strategie získávání a držení bitcoinů a růst našeho podnikání v oblasti podnikového analytického softwaru.“

Společnost o tom informovala v úterním oznámení o svých příjmech za druhé čtvrtletí za rok 2022. Novým CEO se stane Phong Le, který od srpna 2015 do července 2019 působil jako finanční ředitel MicroStrategy, později pak ve funkci prezidenta společnosti.

Podle MicroStrategy bude Le pokračovat ve svých povinnostech jako prezident i generální ředitel při „zvládání každodenní realizace firemních strategií společnosti.“ Saylor se pak ve své nové roli výkonného předsedy zaměří na „strategii akvizice bitcoinů a související iniciativy na podporu bitcoinů.“

K 30. červnu společnost držela více než 129 699 bitcoinů v současné hodnotě zhruba 3 miliardy USD. Během červnového poklesu bitcoinu pod 18 tisíc Saylor zopakoval, že MicroStrategy bude „pokračovat v HODLu i přes nepřízeň osudu.“ Aktuálně pak nerealizovaná ztráta firmy podle bitcointreasuries.net přesahuje 950 mil. dolarů.

Závěr

Nová pozice Michaela Saylora v roli výkonného předsedy naváže na obří sázku společnosti na bitcoin. Svým odchodem z čela společnosti slavný maximalista uvolní místo pro Phonga Le, který se zaměří na oblast podnikového analytického softwaru.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
sgrios ìmpirean

Poznali, že mu hráblo a je mimo mísu.
Falešný guru Jára má trauma, chudák.
Zase nechá smazat všechny komenty a bude se ukájet vzpomínkou na svého přítele v madness saylora.
R.I.P.

Poslední editace 1 rok před přes sgrios ìmpirean
Sgrios

To sgrios: Je úžasné, jak detainí informace máš a vždy si rád přečtu tvůj pohled na věc. Jsi úplně nejlepší! Jaký používáš generátor náhodných slov pro psaní komentářů?

Michal Novák

Ale prd.. je to jen mindrák a troll co na krypru prodělal kalhoty. Byl tu už jako Mr. Wake up a teď toto. Brzy si vytvoří další nick.

spot_img