První město v USA zakázalo těžbu kryptoměn

0
(0)

Malé jezerní město Plattsburgh na severu státu New York v USA je plné těžařů kryptoměn, kteří takto využívají tamní nízkou cenu elektrické energie.

Tato obec, ležící jen 50 kilometrů od kanadských hranic, je typické americké městečko s necelými 20 tisíci obyvateli. Z důvodu šetření přírodních zdrojů, zdraví obyvatel a zachování charakteru města se tamní radnice rozhodla zakázat těžbu kryptoměn.

„Účelem tohoto místního nařízení je usnadnit přijetí předpisů o užívání půdy a o veřejném i soukromém osvětlení. Tyto zákony by do budoucna měly chránit přírodu, historii města i jeho kulturu. Navíc budeme šetřit energií,“ sdělila rada Plattsburghu na veřejném slyšení ve čtvrtek.

Na rok a půl se tak v tomto téměř dvacetitisícovém městečku nesmí těžit kryptoměny. Za každý den, kdy zákaz porušíte, musíte městu zaplatit 1000 $.

Těžba je energeticky náročná

Těžba je proces, při kterém se složitými matematickými rovnicemi ověřuje platnost transakcí. Enviromentalisté tvrdí, že tento proces je energeticky příliš náročný. Někteří dokonce odhadují, že těžaři kryptoměn budou zanedlouho spotřebovávat více energie než všechna elektrická auta.

Cena elektřiny roste

Plattsburgh získává levnou energii z nedaleké řeky Svatého Vavřince. A díky tomu mají obyvatelé městečka elektřinu relativně levnou. Podle místních novin však město v prosinci a lednu výrazným způsobem překročilo obvyklou spotřebu. Někteří lidé si dokonce stěžovali, že jejich účty vzrostly až o 300 $.

Závěr

Městská rada uvedla, že tyto regulace potřebuje zavést dříve, „než těžba kryptoměn vyústí v nenávratnou změnu v charakteru města a směru, kterým se ubírá.“

Zdroj:
fortune.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
tk

To tam jako nemaj elektromery nebo co ?!

Peppa

Městečko je velmi populární díky tomu, že má na americké poměry velmi levnou elektřinu za 4,5 centu za kWh v případě domácností a dokonce je 2 centy pro průmyslové nasazení. Mohou za to dlouhodobé kontrakty s energetickými společnostmi, které zde provozují hydroelektrárny. Tyto kontrakty ale platí pro určitý odběr elektřiny, jenže kvůli těžařům byly limity překročeny a město musí nakupovat elektřinu mnohem dráže z dalších zdrojů. Kvůli těžbě kryptoměn tak nyní domácnosti platí za elektřinu o $100 až $200 více.
Zdroj: root.cz

Petr

Tak předpokládám, že těřaři na obec podají žalobu. Taková vyhláška je naprosto neústavní.
Nemohou liem a firmám zakázat používání počítačů.
Já bych je okamžitě zažaloval a to město bych tou žalobou zruinoval. A proč ne, když oni chtějí zruinovat těžaře. Nejprve jim umožní si tam postavit své firmy a pak jim je zakážou to je na žalobu.

spot_img