Město Miami dá všem občanům bitcoinové dividendy, říká starosta

5
(1)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Starosta Miami Francis Suarez je velkým zastáncem Bitcoinu. To postupně vede k tomu, že je toto město považováno za příklad, kterým se pomalu začínají inspirovat další americká města.

Další bitcoinové novinky z Miami

Proč další? O Miami totiž zdaleka neslyšíme poprvé. Jen za letošní rok bylo oznámeno hned několik velmi zajímavých novinek, které souvisí s kryptoměnou. Občané tohoto města tak například získají možnost platit daně v bitcoinech, nebo se v létě mohli zúčastnit každoroční bitcoinové konference.

Kryptoměnové zajímavosti z Miami tím však zdaleka nekončí. Město totiž dokonce vydalo vlastní kryptoměnu. MiamiCoin (MIA) byl spuštěn v září a Miami se tak údajně stalo prvním městem, které spustilo vlastní městské tokeny založené na technologii blockchain.

Kromě toho město například také pozvalo bitcoinové těžaře, které láká na levnou jadernou energii. Je to zkrátka taková malá kolébka kryptoměn v rámci USA.

Obyvatelé Miami dostanou bitcoinové dividendy

Žhavou novinkou je zpráva, že Miami bude prvním městem v Americe, které poskytne výnos v BTC vyplácený „jako dividendu přímo svým obyvatelům.“ Uvedl to starosta pro FOX Business.

Podmínkou má být registrace do peněženky a s největší pravděpodobností půjde o provázaný projekt právě s MiamiCoinem. Zatím není jasné, jak přesně to celé bude v praxi fungovat. Pro město Miami, ale i přední kryptoměnu podle tržní kapitalizace, jde o poměrně pozitivní novinku.

Starostové a Bitcoineři

Starosta Suarez je jedním z několika starostů v USA, kteří se zavázali přijmout své platy částečně nebo úplně v BTC. Podle jeho vzoru se hodlá řídit například nově zvolený starosta města New York, Eric Adams. Ten prohlásil, že své první tři výplaty vezme v bitcoinech, a plánuje přeměnit město na centrum kryptoměn.

Podobné nápady má např. také starosta Jackson v Tennessee Scott Conger a starostka Tampy na Floridě Jane Castor…

Závěr

První americké město v historii oznámilo program, jehož náplní je vyplácet svým občanům bitcoinvé dividendy. Akceptace Bitcoinu a kryptoměn tak dosahuje dalšího malého milníku na cestě k masovému přijetí.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img