Messenger Kakao bude mít vlastní superjednoduchou kryptopeněženku

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Jihokorejský messenger gigant Kakao pro zasílání zpráv plánuje koncem roku spustit „nesmírně snadnou“ kryptopeněženku nazvanou „Klip“. Zajímavé je, že je to podobná myšlenka, jako je Libra od Facebooku. 

Kryptopeněženka Klip

Podle místního zpravodajského kanálu News1 Korea bude kryptopeněženka spuštěna ve druhé polovině letošního roku a Kakao již vytvořilo stránku, která oznamuje její nadcházející spuštění. Za vývojem peněženky se nachází dceřiná společnost Kakao blockchain Ground X.

Samotná peněženka bude podporovat nativní kryptoměnu společnosti, tzv. „Klay“, a další tokeny založené na blockchainu „Klaytn“ a decentralizované aplikace týkající se finančních služeb a her.

Jak bude fungovat?

Peněženka by měla chránit digitální aktiva uživatelů a zároveň být jednoduše použitelná.

K tomu by měla využívat profily na sociální síti, zejména KakaoTalk ID. Odesílání a přijímání digitální měny s přáteli ze sítě bude tak snadné jako posílání zpráv, nebude vyžadován váš soukromý klíč.

Podle vyjádření bude peněženka používat jedinečný systém účtů, který uživatelům umožní „přistupovat k peněžence pomocí jednoduchého přístupového kódu“ a zároveň jim bude poskytovat přístup k jejich vlastním soukromým klíčům, aby mohli ovládat své vlastní prostředky.

Firma dodává, že peněženka bude podporovat i jiné typy digitálních aktiv, včetně nerozložitelných tokenů (NFT). Jedná se o tokeny vydané na blockchainu kryptoměny, přičemž jedním z dobrých příkladů jsou CryptoKitties.

Závěr

Kakao přichází v předstihu s něčím, co se nápadně podobá plánované Libře od Facebooku. A zdá se, že na rozdíl od Facebooku nebude mít firma problémy se schvalováním. V každém případě bude zajímavé sledovat, jak si případná peněženka povede, protože to bude mít vliv na rozšíření využívání kryptoměn v Jižní Koreji, což je jeden z nejaktivnějších kryptotrhů na světě. To by se mohlo zpětně odrazit i na ceně dalších kryptoměn.

Co číst dále?

[Zprávy] • Lee: Litecoin není mrtvý projekt • Elon Musk podporuje prokrypto kandidáta na prezidenta USA • a další novinky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img