McAffee pomalu odhaluje identitu Satoshiho Nakamota – Tvrdí že ví, kdo to je!

10

John McAfee, excentrický průkopník v oblasti kryptoměn a známý provokatér, řekl pro Bloomberg, že mluvil s tvůrcem Bitcoinu Satoshi Nakamotoem a plánuje odhalit dlouho utajovanou identitu této osoby. 

Odhalení identity Nakamota se nekoná

Podle jeho posledního vyjádření je ale třeba správné načasování. Poté, co předtím řekl Bloombergu, že odtajní identitu Nakamota „během týdne“, podle posledního vývoje se zdá, že od svého plánu ustoupil. McAfee totiž v úterý na Twitteru informoval, že kontroverze by mohla ublížit jeho úsilí v boji proti jeho vydání do USA a dokonce publikoval e-mail od svého právníka, který ho od toho přímo zrazuje.

Satoshi Nakamoto je tým lidí?

Nicméně minulý týden McAfee zveřejnil také na Twitteru ukázku ze své údajné korespondence se Satoshim, ze které vyplývá, že nejde o jednoho člověka, ale o tým lidí, pravděpodobně z Indie. V textu také McAfee tvrdí, že ví, kdo Satoshi je.

Je Nakamoto naživu?

Pokud je Nakamoto skutečně naživu, mohlo by to velmi ovlivnit obchodování s Bitcoiny. Nakamoto – možná spolu s kolegy průkopníky kryptoměny – je jeden z největších držitelů Bitcoinu. Může mít téměř 1 milion, co je velká část celkové nabídky v oběhu (cca 17,6 milionu mincí). Tento pPodíl by měl v běžných cenách činit zhruba 5,6 miliardy USD.

Protože s těmito Bitcoiny nebylo během posledních 10 let hnuto, vynořily se spekulace, že je Nakamoto už po smrti.

Můžete si přečíst zde: Satoshi Nakamoto – Kdo je otec Bitcoinu?

Vliv Nakamota na cenu Bitcoinu

Nakamoto napsal white paper Bitcoinu v roce 2008 a poté podle McAfeeho spolupracoval se skupinou lidí na vývoji kryptoměny. Pokud Nakamoto není mrtvý, pak by se tyto mince mohly dostat na trh. A jejich prodej by znamenal tlak na ceny Bitcoinu. Pokaždé, když se prodalo větší množství Bitcoinů najednou, například z již zaniklé burzy Mt. Gox, cena měny prudce klesla.

Hrozba McAfeeho, že odhalí identitu Nakamota, byla zčásti vyvolána nedávným soudem pro urážku na cti, vyvolaný Craigem Wrightem. Wright nedávno tvrdil, že on je Satoshi Nakamoto. Wright to není, řekl McAfee agentuře Bloomberg.

Psali jsme: Craig Wright – skutečný Nakamoto nebo podvodník?

Od McAfeeho tak máme několik indicií. Podle něj white paper Bitcoinu napsal jeden člověk, který sídlí v USA. Ten poté spolupracoval s týmem lidí pod návzem Satoshi Nakamoto na realizaci. Není to tedy projekt vlády USA, ani FBI nebo CIA (což tvrdí v dalším ze svých tweetů).

Na odhalení identity tvůrce Bitcoinu si tedy budeme muset ještě počkat.

Zdroj:

Bloomberg.com
CCN.com

 

 

10
Komentujte

avatar
4 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
AstalavistaRobBlábolJanKudrna Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Rob
Host
Rob

Pokud Nakamoto žije, měly by se jeho mince co nejdříve rozpustit do oběhu. Jeho peněženky v opačném případě a za předpokladu růstu Bitcoinu znamenají obrovské riziko pro společnost ve formě moci jediného člověka. Proto by bylo v takovém případě více než vhodné, aby cena této kryptoměny opravdu významně spadla. Tedy významně znamená řádově nebo úplně. Bohužel. Jsou důležitější věci než peníze. Například spravedlnost…. A to i navzdory faktu, že v tu dnes patrně málokdo věří.

Blábol
Host
Blábol

Co to meleš za hovna zas a co je ve fiatu Rothschildové či Rockefelleřy .Navíc že Ripple vlastní víc jak 60% XRP tokenu je v pořádku ale Satosi by to měl prodat aby to neznamenalo riziko pro společnost , bože prober se .

Rob
Host
Rob

Uklidni se, člověče. Víš co je to 1’000’000BTC? To je při dnešních cenách $5’464’480’874. A to máme Bitcoin za $5’464. Naštěstí vzniklo plno altcoinů, ale kdyby se teoreticky adoptoval Bitcoin a byl by dejme tomu časem za oněch deklarovaných $1’000’000, jednalo by se o majetek ve výši $1’000’000’000’000 ve vlastnictví jediného člověka. Jenže to ještě nezapočítávám teoretickou hyperinflaci dolaru, kterou by tato adopce mohla způsobit. Vyčíslení majetku v dolarech by tedy mohlo být řádově vyšší a to už jsme na jednom bilionu. Co takhle teoretických $1’000’000’000’000’000 v rukou jedince? To je ještě skromné číslo. A obyčejní lidé by počítali svůj… Číst vice »

Blábol
Host
Blábol

A jaký je mezi jedním člověkem co vlastní milion BTC (na víc bůh ví jestli vůbec žije či má své private keys ,když je peněženka 10 let neaktivní) rozdíl a dvěma rodinami které ovládají celosvětovou ekonomiku a celý bankovní systém .Jaký je mezi tím rozdíl Bill Gates je o proti Rothschildovcům totální žebrák .Zjisti si kdo řídí celosvětovou ekonomiku bankovnictví a v podstatě celý svět , pouze pár vlivných rodin , ty rozhoduji jestli bude celosvětová krize a jak dlouho bude trvat , ovce si myslí že je řídí stát ale lidi jsou jen ovce ve stádu a věřím všemu… Číst vice »

Rob
Host
Rob

Ok, tomu rozumím. Právě proto by se lidstvo mělo snažit tyto věci, o kterých píšete, napravit a ne je ještě více vyostřovat. Jinak samozřejmě. Já ani v nejmenším neoslavuju, jak je dnes vše ideální, což lze spolehlivě ověřit i ve starších diskusích zde na Kryptomagazínu. Rád bych však viděl v kryptoměnách a jistém vývoji lidského uvažování východisko a možnou cestu z alespoň některých problémů dnešního Světa a ne naopak. Nejsem ostře polarizovanej člověk a proto mi nedělá dobře, když se kdokoliv snaží mě jakkoliv škatulkovat či podsouvat zjednodušující názor. Nedokážu hodnotit šmahem, kdo by dokázal nebo nedokázal čemu odolávat (například… Číst vice »

Rob
Host
Rob

A že Ripple vlastní 60% majetku nebo Binance 70%, je možná v pořádku podle vás. Já nikdy nic takovýho neřekl ani nenapsal. Ale jsou to pořád „jen“ altcoiny. Jedni z mnoha. A to je rozdíl.

Jan
Host
Jan

Ale stejně mi vrtá hlavou kdo (čí peníze stály na začátku vývoje Bitcoin) a kdo financuje tu družici přes kterou by se daly posílat coiny při vypnutí internetu.

Kudrna
Host
Kudrna

Že by Julian Assange ?

Jan
Host
Jan

Tomu moc nevěřím že by za tím stál Assang.

Astalavista
Host
Astalavista

McAffee už jen škodi kryptu, ty jeho nesmyslné hlášky a prohlášení, je to cocot