McAffee pomalu odhaluje identitu Satoshiho Nakamota – Tvrdí že ví, kdo to je!

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Týdenní zprávy] Čína údajně spustí své CBDC dříve kvůli COVID-19

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...

[Večerní souhrn článků] • White paper pro digitální dolar připravuje půdu pro americkou CBDC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

John McAfee, excentrický průkopník v oblasti kryptoměn a známý provokatér, řekl pro Bloomberg, že mluvil s tvůrcem Bitcoinu Satoshi Nakamotoem a plánuje odhalit dlouho utajovanou identitu této osoby. 

Odhalení identity Nakamota se nekoná

Podle jeho posledního vyjádření je ale třeba správné načasování. Poté, co předtím řekl Bloombergu, že odtajní identitu Nakamota „během týdne“, podle posledního vývoje se zdá, že od svého plánu ustoupil. McAfee totiž v úterý na Twitteru informoval, že kontroverze by mohla ublížit jeho úsilí v boji proti jeho vydání do USA a dokonce publikoval e-mail od svého právníka, který ho od toho přímo zrazuje.

Satoshi Nakamoto je tým lidí?

Nicméně minulý týden McAfee zveřejnil také na Twitteru ukázku ze své údajné korespondence se Satoshim, ze které vyplývá, že nejde o jednoho člověka, ale o tým lidí, pravděpodobně z Indie. V textu také McAfee tvrdí, že ví, kdo Satoshi je.

Je Nakamoto naživu?

Pokud je Nakamoto skutečně naživu, mohlo by to velmi ovlivnit obchodování s Bitcoiny. Nakamoto – možná spolu s kolegy průkopníky kryptoměny – je jeden z největších držitelů Bitcoinu. Může mít téměř 1 milion, co je velká část celkové nabídky v oběhu (cca 17,6 milionu mincí). Tento pPodíl by měl v běžných cenách činit zhruba 5,6 miliardy USD.

Protože s těmito Bitcoiny nebylo během posledních 10 let hnuto, vynořily se spekulace, že je Nakamoto už po smrti.

Můžete si přečíst zde: Satoshi Nakamoto – Kdo je otec Bitcoinu?

Vliv Nakamota na cenu Bitcoinu

Nakamoto napsal white paper Bitcoinu v roce 2008 a poté podle McAfeeho spolupracoval se skupinou lidí na vývoji kryptoměny. Pokud Nakamoto není mrtvý, pak by se tyto mince mohly dostat na trh. A jejich prodej by znamenal tlak na ceny Bitcoinu. Pokaždé, když se prodalo větší množství Bitcoinů najednou, například z již zaniklé burzy Mt. Gox, cena měny prudce klesla.

Hrozba McAfeeho, že odhalí identitu Nakamota, byla zčásti vyvolána nedávným soudem pro urážku na cti, vyvolaný Craigem Wrightem. Wright nedávno tvrdil, že on je Satoshi Nakamoto. Wright to není, řekl McAfee agentuře Bloomberg.

Psali jsme: Craig Wright – skutečný Nakamoto nebo podvodník?

Od McAfeeho tak máme několik indicií. Podle něj white paper Bitcoinu napsal jeden člověk, který sídlí v USA. Ten poté spolupracoval s týmem lidí pod návzem Satoshi Nakamoto na realizaci. Není to tedy projekt vlády USA, ani FBI nebo CIA (což tvrdí v dalším ze svých tweetů).

Na odhalení identity tvůrce Bitcoinu si tedy budeme muset ještě počkat.

Zdroj:

Bloomberg.com
CCN.com

 

 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

10 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
10 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře