Masový odliv peněz z Binance se zatím nekoná

4.2
(6)

Obsah

Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Tento týden byl pro Binance rozhodně zajímavý. Nejprve v pondělí začaly spekulace o možné dohodě o přiznání vinny a relativně vysoké pokutě. V úterý se spekulace potvrdily a Changpeng „CZ“ Zhao rezignoval. Ve středu přišly zprávy, že burza za posledních 24 hodin zaznamenala odliv financí v hodnotě skoro 1 miliardy dolarů. A pracovní týden završila zpráva společnosti Nansen, že celkové držby burzy naopak rostou.

Analytická společnost Nansen uvedla, že aktuální situace kolem urovnání občanskoprávních a trestních obvinění proti Binance a jejímu, dnes již bývalému, generálnímu řediteli Changpeng „CZ“ Zhao, nevedla k hromadnému exodu finančních prostředků jak se spekulovalo. Burza sice den po oznámení zaznamenala odliv skoro 956 milionů USD v Ethereu, ale celkové držby Binance vzrostly nad hranici 65 miliard USD. Před oznámeními se pohybovaly kolem 64,6 miliardy USD.

Společnost sleduje kryptoměnové burzy dlouhodobě a poukazuje na fakt, že v minulosti Binance takovým odlivům úspěšně čelila. Například v červnu 2023, po zveřejnění obžaloby Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) nebo v prosinci 2022 po pádu burzy FTX a spekulacích o možné insolvenci i Binance.

Závěr

Odliv samozřejmě nemusí proběhnout okamžitě. Nikdo teď ještě nedokáže posoudit, jak současná situace nalomí důvěru uživatelů v Binance. Odliv se klidně může ukázat v dlouhodobém měřítku. Nový ředitel burzy, Richard Teng, se situaci snaží uklidnit a podle jeho prohlášení je pokuta 4,3 miliardy USD jen drobnou částí jejich rezerv. Pro burzu to tedy neznačí žádné likvidní riziko. A ani případný dočasný exodus by ji neměl nijak provozně ohrozit.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jan H.

Nedrzet crypto na burzach, pravidlo cislo 1,2 i 3 🙂

Petr

Jj, byl jsem lenoch a říkal si, že k tomu není důvod. Tak jsem o pár set tisíc lehčí, to člověka naučí

Čumsem

Kdo vůbec vlastní většinu megashitcoinu BNB? Kolik jich má CZ?

spot_img