Manifest protokolu Yearn hlásá financování DeFi bez investorů

1
zdroj:pixabay.com

Přispěvatelé společnosti Yearn Finance zveřejnili manifest o tom, jak komunita nahrazuje tradiční vlastnické struktury. Yearn tedy údajně nemá žádné investory, pouze členy komunity a žádnou centralizovanou společnost nebo nadaci k ruce.

Yearn Finance je jedním z prvních a nejradikálnějších experimentů v decentralizované správě. Jedná se o ekosystém protokolů postavených na síti Ethereum, jenž má za cíl zjednodušit interakci uživatelů pomoci populárních protokolů DeFi a maximalizovat reálnou roční míru návratnosti kryptoměn uložených v DeFi.
Nový dokument objasňuje jak Yearn nezapadá do tradičních představ o vlastnictví a kontrole.

Yearn vytváří ideály toho, čím protokol je a není.

https://twitter.com/bantg/status/1318524239880900608?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1318524239880900608%7Ctwgr%5Eshare_3%2Ccontainerclick_1&ref_url=https%3A%2F%2Fdecrypt.co%2F45708%2Fyearn-finance-manifesto-lays-out-leadership-defi-vision

„Yearn nemá oficiální hlas, neexistuje žádný právní subjekt, neexistuje žádný základ, žádná autorská práva, žádný patent, žádný ústřední orgán, žádný vůdce.“

Uvádí se v manifestu.

Kdo je tvůrcem?

Dokument byl zveřejněn na stránce pro koordinaci správy Yearn přispěvatelem společnosti Danielem Lehnbergem a podepsán komunitou, včetně dvou z pěti správců webových stránek, milkyklim a banteg.

Manifest zdůrazňuje, že projekt nemá žádné investory, pouze členy komunity a že ho nezastupuje žádná známa osobnost. Toto tvrzení je vedeno skutečností, že Andre Cronje, přední vývojář Yern codebase a nejviditelnější přispěvatel projektu, nesignalizoval žádnou účast na vydání manifestu.

Tokeny a odměňování

Společnost Yearn Finance spustila svůj token řízení YFI 17. července v distribuci bez předprodeje nebo alokace pro vývojáře; kdokoli mohl v té době vložit prostředky do produktů Yearn a být odměněn YFI tokeny, kromě úroků generovaných běžnými aktivitami protokolu.

 

Tokeny používají protokoly DeFi ke společnému rozhodování o budoucnosti daného projektu, hlasování o problémech, jako je vývoj softwaru nebo integrace a partnerství s jinými aplikacemi.

 „Yearn je řízen YFI, ale YFI neřídí jeho přispěvatele. Držení YFI vás opravňuje k signalizaci skutečné, praktické změny, která vylepšuje Yearn. Nedává vám právo říkat ostatním přispěvatelům, co mají dělat. Chcete něco udělat? Udělejte to.“

Vypadá to, že si přispěvatelé společnosti Yearn tuto radu berou k srdci.

Závěr

Yearn Finance je protokolem k optimalizaci výnosů, jenž má investorům pomoci dosáhnout co nejvyšší návratnosti z programových investic do různých protokolů DeFi neboli decentralizovaného financování, jenž fungují na automatizovaném kódu k nabízení finančních služeb, jako jsou půjčky a vklady s úrokovým výnosem, bez nutnosti tradičních bank. V poslední době je o tento druh obchodování velký zájem a myšlenka, že protokol opravdu nepatří nikomu, je více než zajímavá.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře