Lidé v kryptoprostoru podceňují, jak velké škody byly způsobeny tomuto odvětví: Pompliano

4.8
(4)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Spoluzakladatel Morgan Creek Digital Anthony Pompliano altcoiny nepreferuje. Nyní říká, že kolaps FTX jen přivede více lidí k maximalismu a lidé ho podceňují.

Pompliano komentuje kolaps FTX

Dlouholetý podporovatel bitcoinu, influencer a podnikatel Anthony Pompliano říká, že škody kolapsu FTX jsou velké. Lidé si podle něj ani neuvědomují, jak velký dopad tato událost má na celý kryptosektor a na jeho vnímání investory.

Kolaps kryptoburzy FTX se dotkl také přidružených subjektů, včetně platformy BlockFi, tedy jedné z investic Morgan Creek Digital, ve které se sám Pompliano dokonce účastnil jako člen představenstva. Stále pak přicházejí nové zprávy o tom, jak nezodpovědně a možná i podvodně si vedení FTX počínalo.

V rámci “podivných” převodů odtekly z FTX stovky milionů dolarů

Pompliano říká, že investoři ztratili důvěru v kryptoměny a nyní „největší kapitálové fondy na světě vědí, že průmysl není připraven na show time.“ Svým 1,6 milionům fanouškům na Twitteru dále řekl, že po debaklu FTX je nyní kryptoprůmysl jako celek v očích institucionálních investorů poskvrněn.

Uvedl:

Na základě mých rozhovorů za posledních 24 hodin lidé drasticky podceňují, jak velká škoda byla tento týden způsobena institucionálnímu zájmu jak o bitcoiny, tak o širší kryptoekosystém.

Bitcoin nejen přežije, ale podle mého názoru se mu bude v následujících letech dařit. Ale neměli bychom ignorovat skutečnost, že tento týden byl pro všechny překážkou, bez ohledu na to, v jakém koutě odvětví hrajete.

Maximalismus na koni?

Leckdo se na současné situaci snaží najít alespoň nějaká pozitiva, jako je ponaučení, očištění trhu od nezodpovědných a hloupých manažerů, cenná zkušenost… Pompliano říká, že krach FTX ve skutečnosti pomůže bitcoinu.

Bankroty předních kryptofirem, včetně FTX a hedgeového fondu pro digitální aktiva Three Arrows Capital, podle influencera sníží zájem o spekulace a trading a přesunou zaměření na dlouhodobý potenciál bitcoinu jako sítě.

Pompliano k tomu uvádí, že v době chaosu lidé chtějí důvěru a bezpečí, kterou najdou u BTC. Dále řekl:

V současné době se každou minutou rodí bitcoinové maximalisté. Vlevo a vpravo se objevují noví uživatelé s vlastní správou. Lidé se už neptají „jak vysoko může X jít,“ ale místo toho se ptají „jak moc jistý jsem si tím, že bitcoin vydrží Y let?“

To je přirozená součást cyklu. V naší nejtemnější chvíli se bitcoin dostává do popředí. Poskytuje řešení. Řeší krizi důvěry. Blok po bloku transakcí. Síť digitálních plateb nadále poskytuje dlouhodobě orientovanou technologii spoření, která každému na světě poskytuje příležitost chránit svou kupní sílu po celá desetiletí.

Je otázkou, do jaké míry je kolaps FTX skutečně důvodem k tomu, aby lidé začali věšet vlajky maximalismu. Určitě pak mohou v mnohem větší míře opouštět centralizované burzy a držet své kryptoměny na vlastních peněženkách, ať už to bude BTC, nebo něco jiného.

Závěr

Kolaps FTX vážně poškodil důvěryhodnost kryptosektoru a poskvrnil jeho jméno, uvedl bitcoinový nadšenec Pompliano. Bitcoin přežije a nabídne chybějící důvěru, dodává.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img