Lidé se bojí posílat kryptoměny – 75 % se obává selhání

0
(0)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Až 75 % držitelů kryptoměn se obává selhání při odesílání transakce, zažíváte to také? Počítačovým geekům se to všechno může jevit jednoduše, ale co zbytku? Tomu to může přijít jako hodně složitý proces, během kterého je prostor pro mnoho nevratných chyb. A navíc, i ten geek se může ukliknout. 🙂

Podstata kryptoměn je velmi složitá a je zřejmé, že nezasvěcený se v tomto světe může cítit nepohodlně (ač se mu líbí). Nová studie Nadace (FIO) popisuje průzkum z roku 2018, jehož se účastnilo více než 200 aktivních uživatelů kryptoměn. Výsledkem bylo, že 75 % dotazovaných se obává selhání transakcí při odesílání.

Že se vás to netýká?

Zkuste si převést stávající portfolio (vše, co máte) na novou peněženku a uvidíte, jak se zapotíte, než stisknete tlačítko odeslat. Proč? Jediná chyba a můžete být na mizině…

Pokud se má jednat o masy, musí to vypadat jinak

Lidé na portálu, jako je ten náš, určitě všichni zvládnou odeslat, přijmout, směnit, nakoupit, prodat kryptoměnu. Ale co nováčci a lidé z ulice? Dejte jim 10 tisíc v BTC, a než je někomu pošlou, tak o ně přijdou…

Aby bylo toto řešení použitelné pro masy, musí být prostředí aplikací a celé fungování mnohem jednodušší. A samozřejmě zde nesmí být prostor pro chyby. Je-li zde problém, věřte, že se v něm většina vykoupe, což je pak na dlouho odradí.

Více než polovina lidí se setká s chybou

55 % krypto uživatelů, kteří provedli alespoň jednou transakci v uplynulém roce, se setkali minimálně s jedním problémem, který vedl k neúspěchu jejich transakce.

Kolik procent lidí si zažilo nezdary v číslech

  • 13 % – odeslání/přijetí nesprávného množství kryptoměn,
  • 18 % – odeslání nesprávného typu / pokus o odeslání nesprávného typu tokenu na blockchain,
  • 8 % – odeslání krypta na nesprávnou veřejnou adresu,
  • 18 % – ztracené prostředky nebo neúspěšná transakce z důvodu chyby uživatele při odesílání/přijímání,
  • 24 % – dotaz, zda adresa, kterou dostali, nebyla padělána/zmanipulována,
  • 35 % – dotaz, zda je veřejná adresa, na kterou posíláte, přesná,
  • 6 % – oběť phishingového nebo podobného útoku,
  • 45 % – žádný z výše uvedených (bohudík za toto číslo).

Závěr

Mnoho kryptocelebrit předpovídá, že se dlouhý a brutální medvědí trh blíží ke konci. Institucionální investoři se zapojují a tak dále…

Pokud se však nezlepší použitelnost kryptoměn, odradí to nové investory a nedosáhneme toho, že je budou používat všichni.

Drtivá většina z dotazovaných aktivních uživatelů kryptoměn se bálo převádět tokeny v roce 2018. Jak můžeme očekávat, že noví uživatelé s nulovými zkušenostmi přijmou tuto technologii v budoucnu?

Jediným řešením je čas. Nezapomínejte, že celá tato technologie a vše kolem ní je v plenkách. Mnoho firem a jednotlivců pracuje na zlepšení veškerých kritických bodů, o kterých jsme psali. Ale nenaprogramují to za měsíc ani za půl roku. Jistě se dočkáme neprůstřelné metody, jak poslat peníze, která bude intuitivní, nádherná, bezpečná, neomylná a vše, co je k tomu ještě potřeba. Těžko se toho ale dočkáme v roce 2019…

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Rob

To je opravdu zvláštní statistika. Chápu ještě ten druhý bod, ale jinak se mi dosažení kterékoliv jiné z uvedených chyb zdá nemožné, pokud normálně uživatel použije QR nebo kopírování veřejné adresy. Na kryptoměnách je naopak geniální, jak fungují neomylně a vše je přitom maximálně jednoduché… Zvláštní… A při převádění (z důvodu neopodstatněné paranoi) si může uživatel nejdřív poslat Satoshi a když to zafunguje, což se stane, no tak odklepne i zbytek a je to. Jenom se dotyčný nesmí snažit o ruční opisování HASHe, což je jediné pravidlo a zásada. A pokud to neudělá, nedojde k chybě. Nikdy. Každopádně kryptoměny jsou podle mého názoru pro uživatele mnohem přívětivější a jednodušší, než klasické bankovnictví. Jo a když se ta adresa příjemce kopíruje, tak stačí se pořádně podívat, komu patří. To už je ale přeci věc uživatele, komu co posílá a když si to neohlídá, no tak holt je pak lepší to nepoužívat. Co na to říct?

czhunter

“Nezapomínejte, že celá tato technologie a vše kolem ní je v plenkách.”
Jak v plenkách? Po deseti letech v plenkách? Nikdo normální není v 10 letech “v plenkách” – dokonce ani iPhone.
Nedělejte z BTC nějakou horkou novinku, která se sotva rozkoukává po světě, už minimálně 3 roky je to těžký mainstream (3 roky staré v IT = hodně staré)

“Ale nenaprogramují to za měsíc ani za půl roku.”
Viz výše – 10 let. Ne měsíc ani půl roku, 10 let měli.

Vaclav bednarik

Tak přidám svou zkušenost. Čtu kryptomagazin.cz, všechny články, víc než rok, zajímám se o kryptomeny a vše kolem nich. Na základě recenzi na kryptomagazin.cz jsem si do chytrého telefonu stáhl nedávno kryptopenezenku mycelium a na frecoin.cz jsem nakoupil Bitcoiny cca za deset tisíc Kč postupně ve třech nákupech, Bitcoiny se mi pricetly bez problémů, vše proběhlo jak mělo. Jelikož jsem do budoucna plánoval koupit vetsi množství Bitcoinu,chtěl jsem vyzkoušet jak probíhá taky prodej Bitcoinu a prodal jsem zpět do freecoinu Bitcoiny za cca tři tisíce Kč, prodej proběhl bez problémů. Čtrnáct dní na to jsem chtěl prodat Bitcoiny za dalších tři tisíce, postupoval jsem stejně jako v prvním případě. Mycelium mi napsalo že není možné provést transakci z důvodu že nemám připojení k systému, zřejmě myšleno k blockchainu,a nabídlo mi jestli chci tedy transakci stornovat. Dal jsem stornovat transakci. Podotýkám že Bitcoiny za ty tři tisíce se mi odecetly z mého účtu na mycelium okamžitě jak jsem transakci zadal a to přesto že mi to pak napsalo že transakci nelze provést právě z důvodu že nemám připojení na systém. A po té co jsem tedy dal stornovat transakci se mi vymazal účet na mycelium úplně na nulu, tedy zmizely mi všechny zbývající Bitcoiny. Mycelium mi napsalo že zůstatek na účtu bude aktualizován jakmile budu mít připojení k systému. Je to už měsíc a furt tam mám nulu, peníze i Bitcoiny jsou fuč. Tato zkušenost z blockchainem mi stačí k tomu abych už o další investici do Bitcoinu neuvažoval, riziko ztráty prostředků z technických důvodů je moc vysoké, mnohem vyšší než při prevodu klasické měny. A to mám vysokou školu,nejsem žádný hlupák, obchoduji s komoditami a s akciemi na rm – systému

mecky

A kde tedy ty bitcoiny skončily? Díval jste se na Blockchain.com

spot_img