Legendární investor Michael Burry sází 1,6 miliardy USD proti akciovému trhu

4.1
(17)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Michael Burry, legendární investor známý svými sázkami proti americkému realitnímu trhu před finanční krizí v roce 2008, nyní vsází proti předním akciovým indexům S&P 500 a Nasdaq 100.

Michael Burry porti akciovému

Michael Burry, známý díky knize a následném filmu “The Big Short“, se opět dostal do hledáčku médií. Podle nejnovějších informací se rozhodl vsadit proti akciovému trhu, konkrétně proti indexům S&P 500 a Nasdaq 100. Tato odvážná sázka byla odhalena v pondělní zveřejněných cenných papírech, kde bylo zjištěno, že její hodnota přesahuje miliardu dolarů.

Legendární investor Michael Burry, prostřednictvím svého investičního fondu Scion Asset Management, vstoupil do trhu s put opcemi proti SPDR S&P 500 ETF Trust. Tento fond sleduje výkonnost indexu S&P 500. Celková hodnota těchto opcí dosahuje 886 milionů dolarů. Ale to není vše. Scion Asset Management rovněž zakoupil put opce v hodnotě 739 milionů dolarů proti ETF Invesco QQQ Trust, který reprezentuje index Nasdaq 100.

Celková investice do těchto sázek proti akciovému trhu činí 1,6 miliardy dolarů. Co je však skutečně pozoruhodné, je skutečnost, že tato částka představuje neuvěřitelných 93% celkového portfolia Scion Asset Management.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 29 399 USD dle KMC.

Co si o této sázce proti trhu myslíte vy? Viděli jste film The Big Short (Sázka na nejistotu)? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Nezapomeňte se také přidat na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.1 / 5. Počet hlasujících 17

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Fantom

Můj oblíbený film. Sice se říká že dvakrát nevstoupíš do téže řeky, ale možná se natočí dvojka 🙂

Jan H.

On jede jinej kseft timto tahem, Nesmyslna častka v procentech… Ale on bude mega nezmar, u nej asi nikdy nikdo nevi.

Zee Prime

A jakou splatnost ty opce mají? Jsou evropské nebo americké? Jsou out nebo in the money? Koupil jen put opce, nebo byly pouze součástí většího obchodu, kdy protistrana byla long? Tomu by ostatně nasvědčovalo těch 93% portfolia, jinak by to byl hodně velký hazard.
Bez těchto info je článek celkem k ničemu…

Jiri

Ještě by mě zajímala expirace i když je možné je rollovat

Ing. Jaroslav Jarolím

Tak to najdi a napiš nám to tady.

Libor

To je primárne vaša práca / navyše aj platený job /, dávať čo najviac kompletné a komplexné informácie. Inak je to iba taký “finančný bulvár” a click baith na zaujatie a návštevnosť webu.

Ing. Jaroslav Jarolím

Není to naša práca. Nejsme insideři v Scionu. Tyhle informace nemá nikdo kromě nich. Chtít po nás informace, které nemá ani Bloomberg terminál, je vskutku hloupé.

Poslední editace 10 měsíců před přes Ing. Jaroslav Jarolím
Shakar

Brzo. Ještě půl roku. DXY půjde ke dnu, SP raketově nahoru k 6000 a pak přijde recese.

Jan H.

Tipl bych ze pokud usa uciti ze je zle, zacnou tisknout a nejak to pojmenuji… Treba zachrana Patriotů nejlepsi ekonomiky sveta 😀

Jan H.

Cituji kamarada. To je jedno kdo a jak velky dluh ma. Dulezite je kdo ma nejvetsi “kýj” na svetě. Myšlenka, co by se stalo, kdyz by amerika prestala splacet dluh Číně? ze by jim pak neprodala/neposlala ani jeden šroubek? 😀

Libor

Však on si tými put opciami len zaistil akciové portfólio proti cenovému poklesu. Bez nich by bola držba akcií čistá nezaistená long pozícia. Takto si znížil mieru expozície rizika v long pozícii. Celkovo však môže byť stále mierny long. Ak by nemal to akciové portfólio a kupil by iba tie put opcie, tak vtedy môžeme písať bombastické články o stávke proti akciovému trhu / risk on /. Toto však je o riadení rizika a nie o stávke ….

spot_img