Kurz bitcoinu vytváří pattern pravoúhlého trojúhelníku – býčí signál pro investory

4.6
(16)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Tento týden se bylo na co dívat. Na trh se vrátila volatilita a bitcoin osciloval v rozmezí 8 %. Týdenní svíce je zatím zelená a mohla by uzavřít s nárůstem kolem 3 %. Sledujeme obrat vývoje kurzu ceny bitcoinu nebo je to jen past? To se dnes pokusíme společně najít v technické analýze grafů.

Začneme na hodinovém grafu. V pondělí po otevření newyorské burzy nastal krátký pokles ceny, ale již při otevření burzy v Hong Kongu se ztráta smazala. Evidentně to obchodníci vzali jako dobrou příležitost pro nákupy. V pásmu kolem 26 000 USD jsem se drželi do středečního odpoledne. Po zveřejnění CPI a výsledků inflace Spojených států nastal pozvolný růst až na 26 900 USD. Aktuálně se pohybujeme kolem 26 500 USD, kde i v pátek zavřela futures pozice CME (Chicago Mercantile Exchange). Na hodinovém grafu bitcoinu je Relative Strength Index (RSI) kolem 50 bodů a MACD de facto neutrální.

Na 4hodinovém grafu si můžeme všimnout, že RSI se ve čtvrtek dostalo na hranu 70 bodů, což signalizuje překoupený trh a pravděpodobný budoucí pokles ceny. To podtrhuje i páteční medvědí překřížení na MACD. Víkend je samozřejmě slabší na pohyby i objemy, takže se zatím držíme relativně stabilně.

Nad námi jsou silné rezistence

To denní graf už je zase o něco zajímavější. Vyznačil jsem Fibonacciho retracement a vidíme, že jsme aktuálně na úrovni 23,60 %. Nad námi je klesající trendová linie, která se tvoří skoro 3 měsíce. Navíc je umocněná 200týdenním klouzavým průměrem (200WMA). Ten je aktuálně na úrovni kolem 27 600 USD, kde se pohybuje i důležitá hladina 38,20 % Fibonacciho retracementu. Při prolomení aktuální rezistence na 26 700 USD tedy vidím tuto hranici jako další v pořadí. RSI je relativně neutrální, ale MACD naznačuje možný pomalý obrat trendu.

Ještě se dnes spolu podíváme na týdenní graf. Vyznačil jsem možný pattern pravoúhlého trojúhelníku. Ten se často čte jako býčí signál a mohl by naznačovat dlouhodobý potenciál pro růst. Z tohoto pohledu jsme blízko dolního supportu. Otevírat větší short pozici tedy nedává moc smysl. Ale jako dlouhodobá investice se současná úroveň zdá být ideální.

Závěr

Analýza tedy naznačuje, že kurz pravděpodobně půjde příští týden mírně dolů. Ale stále nesmíme zapomínat na to, že technická analýza pouze zpracovává historii a hledá možné podobnosti chování. Králem je tu stále makroekonomie a ta určuje. Ve středu nás čeká tisková konference po zasedání Fedu a rozhodnutí o dalším vývoji základní sazby Spojených států. A i když si 98 % lidí myslí, že sazba zůstane beze změny, tak následující projev Jerome Powella může trhy výrazně rozkolísat.

Osobně si myslím, že nás čeká mírný pokles až někam k 25 200 USD (spodní hranice patternu pravoúhlého trojúhelníku) a pak opět odraz vzhůru. Zatím jsem ale neviděl dostatečně silný impulz, který by mohl nějak výrazně posunout kurz. Třeba přijde již tento týden. BlackRock údajně úzce spolupracuje s Komisí pro cenné papíry a burzy (SEC) na možnosti schválení spotového bitcoinového ETF.

Pro vás to ale samozřejmě není ani investiční rada a ani žádná forma doporučení. Celý tento článek vyjadřuje jen můj názor. DYOR.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 16

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img