Kupuje Facebook kryptoburzu Coinbase?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Celosvětový zpravodajský finanční portál The Economist přišel se zajímavou zvěstí, podle které má gigant sociálních médií Facebook koupit jednu z nejlepších kryptoburz Coinbase. Co je na těchto zvěstích pravdivého?

Paranoidní Facebook

Velké a bohaté firmy mají hromady dat, které jim pomáhají vyhledat a koupit mladé společnosti, které by je mohly v budoucnu vyzvat. Tato paranoia vede k tomu, že Facebook by mohl koupit Coinbase. Jak uvedl portál The Economist:

„ Giganti začínají věnovat větší pozornost kryptoměnám, protože PŘIBÝVÁ stále více nadšení do kryptoměn a technologie blockchainu. Existují zvěsti, že Facebook chce koupit Coinbase.“

Je jisté, že Facebook ani Coinbase se k této situaci nevyjádřili. Veškeré tyto zvěsti jsou pouze prohlášení portálu The Economist, protože neexistují žádné podrobnosti o tom, kde se dozvěděli o plánovaném nákupu kryptoburzy Coinbase.

Ačkoliv tvrzení, že Facebook kupuje Coinbase, se jeví jako hoax , The Economist by s takovýmto prohlášením nepřišel jen tak z ničeho nic. Z pohledu Facebooku by nákup burzy dával smysl, už díky plánované kryptoměně Libra. Odhadované ocenění kryptogiganta je okolo 8 miliard amerických dolarů.

Facebook vstupuje do světa kryptoměn

Facebook před rokem v květnu uvedl, že zakládá blockchainovou platformu, o pár dní později uvedl, že plánuje vlastní kryptoměnu. Ve druhém čtvrtletí letošního roku byla oznámena kryptoměna Libra, která spustila vlnu diskuzí. Plánovaný start se očekává v dubnu 2020.

Facebook nedávno také povolil některé kryptoreklamy poté, co je dříve všechny zakázal. To značí jejich větší otevření pro kryptoměny. Začleněním kryptoměn do jejich platformy by mohly nastat razantní změny.

Závěr

Gigant sociálních sítí je největší sběrna dat po celém světě. Jak se situace bude vyvíjet, ukáže až budoucnost. Zvěsti týkající se odkupu burzy Coinbase nemusejí být zas tolik vzdálené od pravdy, nicméně jak Coinbase tak Facebook odmítly tuto informaci jakkoliv komentovat. Co myslíte, mohla by se tato zvěst zakládat na pravdě? A co by to znamenalo pro kryptotrhy?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Dariusz Matuszyński

Zatím dle mně utopie, ovšem není nereálná 😀 Dnes se může stát snad cokoliv, brand barvy mají podobné, tam by se při akvizici grafici nenadřeli :DDD

Reklama: