Kryptoměnové podvody dosahují nových maxim

5
(4)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Skupina Whale Alert, sledující blockchain, tvrdí, že kryptoměnové podvody v letošním roce prudce stoupají ve srovnání s rokem 2017. Podle statistik prý podvodníci za toto období ukradli BTC v hodnotě 38 milionů amerických dolarů.

Kryptopodvody trhají rekordy

Skupina Whale Alert dva týdny shromažďovala a analyzovala data pomocí jejich nových stránek Scam Alert. Na těchto stránkách se budou moci nahlašovat, sledovat a analyzovat podezřelé a podvodné transakce v blockchainu.

Skupina Whale Alert se pyšní tím, že za krátkou dobu prošla stovky tisíc zpráv z různých zdrojů, navštívila stovky webových stránek a shromáždila data pro desítky tisíc bitcoinových adres. Dle výsledků se podvody v kryptoměnovém odvětví oproti roku 2017 zvýšily.

graf
Zdroj: medium.com

Podle výsledků Whale Alert podvodníci v roce 2017 ukradli zhruba 5 milionů amerických dolarů, zatímco v letošním roce se krádeže v kryptoměnovém odvětví vyšplhaly na pětinásobek. Téměř 24 milionů USD bylo ukradeno za půl roku. Podle odhadů se číslo může dostat až na 50 milionů USD.

Některé velmi úspěšné podvody vydělaly za pouhý den přes 130 000 USD na jedné bitcoinové adrese. Whale Alert varují před tím, že podvodníci vypadají často velmi profesionálně a jsou agresivnější než kdy předtím.

graf
Zdroj: medium.com

Zatímco na začátku roku 2017 se podvody odehrávaly prostřednictvím zasílaných e-mailů, postupem času se vyvinuly ve falešné společnosti nabízející nepřetržitou zákaznickou podporu s desítkami webových stránek.

„Změna v metodě a zvýšení kvality a rozsahu naznačuje, že celé profesionální týmy nyní zaostávají za některými z nejúspěšnějších podvodných týmů a je jen otázkou času, než začnou používat deepfakes, techniku, která způsobí revoluci na podvodném trhu.“

Závěr

Jak kryptoměnový trh rychleji roste, přímou úměrou se objevuje stále více podvodníků, kteří chtějí okrást portfolio daného důvěřivce. Pamatujte, že na prvním místě je vždy bwzpečnost.

Máte-li dotazy, můžete se obrátit na stránku diskusního fóra Kryptomagazin CZ.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: