Kryptokomunita očekává, že se internetový a těžařský průmysl v Kazachstánu vrátí k normálu do příštího pondělí.

4.3
(4)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Navzdory velkým výpadkům internetu během protivládních protestů v Kazachstánu někteří těžaři bitcoinů (BTC) zatím neplánují zemi opustit.

BIT Mining, jedna z největších těžařských společností BTC, která loni přemístila své operace z Číny do Kazachstánu, stále vyhodnocuje dopad politických nepokojů v Kazachstánu, informovala v pátek čínská průmyslová zpravodajská agentura 8BTCnews.

„Je nepravděpodobné, že by naše těžařské stroje byly evakuovány do Severní Ameriky“

Řekl údajně mluvčí BIT Mining a dodal, že firma bude situaci bedlivě sledovat.

Zástupce také poznamenal, že Kazachstán není hlavní oblastí podnikání společnosti BIT Mining, protože má v Severní Americe rozmístěno několik „těžebních strojů střední až vyšší třídy“.

Online i přes 36hodinový výpadek internetu

Podle některých zdrojů se těžařům z Kazachstánu podařilo udržet své jednotky online i přes výpadky internetu.

„Někteří těžaři v Kazachstánu nám řekli, že internet byl dočasně obnoven 7. ledna. Kromě toho je 4G síť čínských telefonů také přerušovaně funkční. Průmysl očekává, že se země může vrátit k normálu příští pondělí.“

Uvedl v pátek čínský blockchainový novinář Colin Wu.

Zdroje také uvedly, že některé operace těžařů nebyly ovlivněny, protože se většinou nacházejí v odlehlých oblastech, zatímco protesty se soustředily v městské oblasti Almaty.

„Nedoslechli jsme se, že by byli okradeni nějací těžaři, ale nemohou těžit kvůli přerušení sítě.“

Uvedl Wu.

Podle nejnovějších údajů od poskytovatele dat o stabilitě sítě NetBlocks byl internet v Kazachstánu do pátečního rána na 36 hodin vypnutý, přičemž úroveň připojení činila 5 %.

Závěr

Ale i přes pokračující celonárodní výpadky proudu se zdá, že nepokoje v Kazachstánu neměly podle některých zdrojů skoro žádný vliv na globální hash rate bitcoinů. Údaje od  Blockchain.com naznačují, že celkový bitcoinový hash rate od začátku roku 2022 vůbec neklesl.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: