Kazachstán kvůli protestům vypíná internet, co na to hash rate?

4.3
(3)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Kazachstán, který se může pochlubit druhým největším BTC hash rate těžby na světě, zažívá velké výpadky internetu uprostřed místních protivládních protestů.

Poskytovatel síťových dat NetBlocks ve středu oznámil, že Kazachstán byl „uprostřed celonárodního výpadku internetu po dni přerušení mobilního internetu a částečných omezení“. Podle údajů normalizovaná síťová konektivita v Kazachstánu ve středu klesla na 2 %.

“Incident pravděpodobně vážně omezí pokrytí eskalujících protivládních protestů,” poznamenal NetBlocks.

Zdroj: NetBlocks

Kazakhtelecom, největší telekomunikační společnost v Kazachstánu, podle některých zpráv vypnul internet v celé zemi. Deaktivována byla také data v některých městech, jako je např. Almaty.

Protesty v Kazachstánu

Pokračující výpadek internetu v Kazachstánu přichází poté, co kazašská zdejší vláda odstoupila uprostřed protestů, které vyvolalo prudké zvýšení cen pohonných hmot. Prezident Kassym-Jomart Tokajev ve středu brzy odvolal vládu a vyhlásil v Almaty a okolní provincii výjimečný stav.

Podle některých analytiků jsou protesty také reakcí na nedostatek demokracie v zemi. „Mladí, internetu důvtipní občané, zejména v Almaty, pravděpodobně chtějí podobné svobody jako Ukrajinci, Gruzínci, Moldavané, Kyrgyzové a Arméni, kteří si také v průběhu let vybíjeli svou frustraci s autoritářskými režimy.” Uvedl Tim Ash, stratég pro rozvíjející se trhy společnosti BlueBay Asset.

Protesty nabraly násilný směr a objevily se zprávy o nepřetržité střelbě mezi demonstranty a orgány státní bezpečnosti, včetně policie a národní gardy.

Mnoho čínských společností zabývajících se těžbou bitcoinů a těžařů stále více přemisťovalo své služby do Kazachstánu poté, co čínská vláda v září 2021 oznámila obnovený zákaz kryptoprůmyslu.

Závěr

Nejnovější výpadky internetu by mohly ovlivnit globální bitcoinový hash rate. Kazachstán představoval k říjnu 2021 18 % z celkové globální distribuce hash rate těžby BTC, obsadil tak druhé místo za Spojenými státy.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Budeme také rádi, pokud se připojíte na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img