Kryptocelebrity, které byly zatčeny v roce 2020

3.8
(6)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Kryptoměnovému průmyslu se v roce 2020 dařilo. V letošním roce však bylo zatčeno také mnoho prominentních kryptoměnových celebrit. O které kryptocelebrity se jedná?

John McAfee

Excentrický milionář, kontroverzní postava kryptoměnového odvětví a zakladatel technologické společnosti, John McAfee, byl v říjnu letošního roku zadržen místními úřady v Barceloně kvůli obvinění z daňových úniků, které proti němu vznesla americká vláda.

McAfee byl mimo jiné obviněn z podvodné propagace řady pochybných kryptoprojektů, z nichž údajně získal několik milionů amerických dolarů. Američtí prokurátoři tvrdí, že McAfee nepodával daňová přiznání po dobu čtyř let.

Arthur Hayes

V říjnu letošního roku bylo také podáno trestní oznámení proti zakladateli kryptoburzy BitMex, Arthurovi Hayesovi a jeho spolupracovníkům. Obviněni byli za porušení zákona o bankovním tajemství.

Americká Komise pro obchodování s komoditními futures podala proti Hayesovi a jeho společnosti civilní donucovací opatření za porušení předpisů proti praní špinavých peněz. Komise dále tvrdí, že společnost BitMEX byla zapojena do řady pochybných aktivit.

PlusToken tým

V červenci letošního roku vzala čínská policie do vazby 109 lidí v souvislosti s ponzi schématem PlusToken. PlusToken získal více než 2 miliony investorů. Hodnota společnosti se odhaduje na 5,7 miliard amerických dolarů.

V listopadu lidový soud v Číně odhalil, že úřady zabavily 194 775 BTC. O měsíc později bylo 14 osob odsouzeno k vězení na 2 až 11 let.

Mingxing Xu a OKEx

Kryptoměnová burza OKEx 16. října letošního roku pozastavila výběr kryptoměn, což způsobilo u mnoha zákazníků problémy. Objevily se zprávy, že pozastavení služeb souviselo s čínským spoluzakladatelem burzy, Mingxing Xuem.

Poté, co byl nedostupný více než 30 dní, se Xu 19. listopadu letošního roku objevil v médiích. Podle dostupných informací Xu pomáhal příslušným orgánům vyšetřovat společnost OK Group. OKEx byl spuštěn opět 27. listopadu.

Závěr

V letošním roce bylo zatčeno a obviněno více osob z kryptoměnového průmyslu, vypsali jsme zde ty nejvýznamnější. Kryptocelebrity se tak dočkají v následujících měsících soudu, který rozhodne o jejich vině či nevině.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.8 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Lakatosh(i)

Víte proč nerostou shitcoiny ? Protože McAfee je v jailu 🙂 Anebo je tam zavřenej schválně,aby nemusel vystoupit v TV jak slíbil.

krocan

Sorry ale nazvat tohoto šaška McAfeeho kryptocelebritou je silné kafe ,to je obyčejný podvodník který šponoval cenu shitcoinu za které si nechal platit obrovské částky od vyvojářů a sponzorů jednotlivých shitcoinu a díky němu přišlo spousta lidí o prachy protože tomuto hlupákovy slepě důvěřovali když nakupuje McAfee tak asi na tom shitcoinu něco bude.Tu nejde ani o to že si za to nechal platit ale tu jde o to že on sám klamal své fanoušky tím že tvrdil že sám ten shitcoin nakupuje , což sám později přiznal že nikdy žádný shitcoin nekupoval .

ryban.mark

Blíži sa Nový rok, tak nech je rok 2021 pre kryptomeny priaznivý aspoň tak ako rok 2020.
Regulátori nech majú rozum a nepozerajú na bežných ľudí vlastniaci kryptomeny a na kryptomeny ako také cez prsty. Celé toto odvetvie ma dosť možno aj budúcnosť a Bitcoin je lepší ako väčšina FIAT mien na svete za mňa.

Všetkým ľudom čo majú zdravý rozum prajem to, aby sa Vám darilo.

Ľudom a hlavne hodlerom čo držia BTC, ETH, LTC, ADA, BNB hovorím, nešpekulujte a držte to aj naďalej, dosť možno nebudete banovať.
Čo sa týka novších kryptomien, to isté DOT, ATOM. Za mňa poviem, že aj LINK či VET.

Bláznom čo len špekulujú a sú all in a je jedno v akej kryptomene, vykašlite sa na to lebo trh Vás doženie.
Proti trhu nevyhrá takmer nik z Vás, väčšina špekulantov utrie hubu aj tak…

Nepreceňujte svoje schopnosti a všetci do jedného čo Vám sľubujú hory a doly sú šarlatáni a nič viacej.
A človek čo sa kryptomenám rozumie je chodiaca encyklopédia a má kalkulačku v hlave, čiže možno pár ľudí z tisíc a možno ani to nie.

S bohom, ak to býva zvykom, radšej 10 krát merajte a raz režte akoby ste mali robiť nedomyslené kroky.
Po Novom roku sem už chodiť prestanem, míňa mi to čas a žiaden geroj čo sa tomu rozumie na diskusné fóra do komentárov nechodí aj tak.

ppetr1

byla by to skoda – a nepredpokladam ze toto splnite.taky jsem to rekl – nekteri zoufalci mi vazne lezly na nervy – nevedi o krypto vubec nic a jen hejtuji.
zkuste se podivat na kryptomatese – ten je vazne dobrej.podivejte se na jeho diskuze – vecna a strucna.zadni hejti a kdyz tak je hned utre – inteligentne.
vis o tom prd tak zalez :-))

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: