Krvavá lázeň pro krypto, bitcoin se před halvingem propadl o 7%

2.3
(16)

Na trhu s kryptoměnami v úterý a ve středu nadále převládala předhalvingová volatilita. Cena se po pondělním růstu obrátila a Bitcoin se propadl pod 68 000 dolarů.

Akcie měly po většinu úterý tendenci klesat, protože se investoři drželi stranou před středeční zprávou o indexu spotřebitelských cen (CPI), kterou jsme podrobně rozebrali v tomto článku. V současné době trh vidí šanci na snížení sazeb v červnu pouze 20 % obchodníků.

Volatilita se očekávala

„Makroprostředí v poslední době připomíná kyvadlo, které neustále osciluje mezi nadějí na zlatý scénář dokonalého měkkého přistání a obavami z opětovného růstu inflace, který si vynutí více jestřábí měnovou politiku,” uvedl analytik trhu Bloodgood. „Právě teď se zdá, že se sentiment trochu houpe medvědím směrem, když akcie ve čtvrtek zažily neobvyklý propad, i když jeho velká část byla do týdenní uzávěrky vymazána.

Zatímco minulý týden Bitcoin úspěšně uzavřel týdenní svíčku nad klíčovou úrovní, Bloodgood uvedl, že v poslední době vidí hodně nerozhodnosti, protože ani jedné straně se nedaří po průlomu v obou směrech následovat.

Stále se však pomalu posouváme směrem vzhůru a dosahujeme vyšších minim, což mi dává jistotu, že býci mají tuto oblast stále pod kontrolou. Velký test přijde na současném ATH, které se nachází mírně nad 73 700 USD. Kromě toho, že BTC znovu získal úroveň 70 tisíc dolarů, se toho moc nezměnilo. Doba je nejistá, protože nás čeká halving hned po dosažení čerstvého ATH – což není způsob, jakým cykly obvykle vypadají – takže jsme rozhodně na neprobádaném území,” dodal Bloodgood.

Dále poznamenal, že tento býčí tržní cyklus na trhu s kryptoměnami se liší od všech předchozích. Obchodníci by tak měli obchodovat podle grafu, který mají před sebou, a nespoléhat se na fraktální vzory nebo předchozí cykly, aby určili, co bude následovat.

Vývoji ceny bitcoinu se ve středečním streamu věnoval také náš analytik Jaroslav Jarolím. Video naleznete níže.

Altcoiny následovaly pád bitcoinu

Trh altcoinů byl těžce zasažen poklesem bitcoinu. Pouze 10 tokenů z top 200 v úterý zaznamenalo zisk vyšší než 2 %, zatímco naprostá většina skončila ve ztrátě.

Investujte do bitcoinových ETF na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.3 / 5. Počet hlasujících 16

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vojtěch
Hodnocení článku :
     

Nechápu tento článek a hlavně jeho nadpis?Co je krvavého na tom že jsme stále nad 70K ,3K od ATH.Co bude autor psát až se propadneme o 5K?,že to jsou jatka?!!!

Čumsem

minus 10 % = Kryptoklyzma
minus 15 % = Kryptokalypsa
minus 20 % = Kryptarmagedon
minus 25 % = nemám slov 😀

Michal
Hodnocení článku :
     

Prej krvavá lázeň 😂😂😅 sem v tom půl roku a furt 50%zisk

spot_img