Krvavá lázeň na trhu derivátů provázela včerejší prudký růst ceny bitcoinu a etherea

5
(11)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Kurz ceny bitcoinu v pondělí zažil prudký růst a o důvodech existuje množství dohadů. Jisté ale je, že se cena posunula o více než 4,5 % během hodiny a za sebou zanechala krvavou lázeň v oblasti kryptoměnových derivátů. Během 24 hodin došlo k likvidaci více než 120 milionů USD.

Cena možná zareagovala na odvrácení možnosti vlády Spojených států na odstávku z důvodu neschválení nové fiskální legislativy, otevření dvou nových ethereových ETF na burzách v Chicagu nebo snad na začátek měsíce října. Ten se často v kryptoměnovém světě označuje jako Uptober, protože od roku 2013 se jen dvakrát stalo, že by výkon kurzu ceny bitcoinu neskončil v kladných číslech.

Krvavá lázeň v derivátech

Prudký růst za sebou zanechal i ztráty. Hlavně mezi obchodníky, kteří předpokládali další pokles a měli otevřené krátké pozice (short). Celý trh za 24 hodin odepsal v short pozicích téměř 92,5 milionu USD. Na samotném bitcoinu to bylo 51,5 milionu USD a ethereu více než 31,5 milionu USD. Nejvíce vynikla jedna pozice na burze Huobi, která odepsala na bitcoinu 8,39 milionu USD. To jistě zamrzí.

Závěr

Cena bitcoinu sice rychle vyrostla, ale již při otevření newyorské burzy se kurz otočil a nastal postupný propad. Je možné, že se kurz jen vrací vyplnit tzv. CME gap (rozdíl mezi páteční uzavírací cenou bitcionových futures na CME a pondělní otevírací), který vznikl nebo snad rychle vyprchalo FOMO, které cenu krátce vyhnalo vzhůru.

Aktuálně se nacházíme kolem 27 600 USD a páteční kurz na CME byl 27 100 USD. Pro vyplnění rozdílu máme tedy ještě pokles před sebou. Poměr krátkých a dlouhých pozic to aktuálně potvrzuje.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 11

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Roman Krypta

Je to krása, jen ať se pozice likvidují.
Sice na tom asi nejvíc vydělá burza (bůhví, jestli ty cenové pohyby nedělají přesně oni..), ale co – to mají lidi za gamble s pákami – občas to vyjde, občas ne a vůbec bych se nedivil, kdyby tomu člověku, co přišel o 8,5 mega dolarů něco chybělo, on tyhle páky jistě valí ve velkém, takže jednou vydělá, jednou prodělá, thats life..

spot_img