[Konspirace] Těží Čína BTC o 13 % úsporněji než zbytek světa díky podvodu?

0
čína BTC těžba zákaz

Při sobotě si trochu zakonspirujeme, a pro ty z vás, kteří nebyli na naší konferenci nebo streamu, rozebereme velmi zajímavou konspiraci týkající se těžby BTC v Číně.

Zprvu překvapivý objev

Bitmain je největším výrobcem ASIC minerů, a jeho Antminer S9 je snad nejrozšířenějším minerem na trhu. A české firmě Braiins, která vytvořila operační systém pro tyto ASICY od Bitmainu, se podařilo něco úžasného. Zprovoznili na S9 funkci Asic Boost, díky které jste schopni těžit s 13% nižší spotřebou.

Mohlo by vás zajímat: Díky českému Braiins OS na Antmineru S9 ušetříte až 13% energie

Překvapivá reakce Bitmainu

Takřka ihned po tom, co Braiins OS zveřejnil zprávu se svým objevem, a zprávou že Asic Boost uvolní široké veřejnosti, vydal Bitmain update, ve kterém se funkce Asic Boost objevila. To je náhoda.

A kde je ta konspirace

Pokud Bitmain byl schopen tak rychle vypustit update s funkcí Asic Boost, je nepravděpodobné, že o ní nevěděl dříve. Nemožné ihned a zázraky do 3 dnů? To asi ne.

Je tedy velmi pravděpodobné, že Bitmain celou tu dobu o Asic Boostu věděl. Nyní už můžeme jen spekulovat, zda si ho držel v sejfu kvůli marketingovým účelům nebo ho zprovoznil jen „sobě a svým kamarádům“, těžili si vesele s 13% nižší spotřebou, a celý zbytek světa byl oklamán.

Není třeba dodávat, že spotřeba je klíčovým faktorem těžby, a 13% rozdíl je více než dobrá konkurenční výhoda.

Co si o tom myslíte vy?

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře