Díky českému Braiins OS na Antmineru S9 ušetříte až 13% energie

0

Že vám Braiins nic neříká, určitě budete znát Slush Pool, tedy vůbec první mining pool na světě. Tento pool je spravován právě společností Braiins, stejně jako jejich nový OS (operační systém). A právě s tímto systémem hodlají zlepšit kontrolu nad těžebními stroji. Co se jim hned na úvod povedlo?

Při testování Antmineru S9 totiž zjístili, že je schopen podporovat AsicBoost, o čemž většina těžařů nejspíše zatím netušila. AsicBoost umožňí při těžbě ušetřit až 13% nákladů na energii. Vývojáři Braiins OS se rozhodli tuto funkci zakomponovat do systému a zpřístupnit ji široké veřejnosti.

braiins-os-dashboard

O zmíněné nové funkci se psalo na Redditu již před několika měsíci, nicméně zde nebyl dostatek informací, které by její funkčnost na minerech S9 potvrdily. Vývojový tým Braiins OS se o to však začal zajímat, a s pomocí těchto informací se posunul mílovým krokem vpřed.

AsicBoost v podstatě využívá zkratku, díky které můžete jeden výsledek výpočtu použít vícekrát a nemusí ho počítat znovu, tím je proces těžby efektivnější a šetří se energie.

Výsledky prvních testů Braiins OS a Antmineru S9

Jak můžeme vidět, spotřeba energie se při testech může snížít o téměř 13,1%, což by mohlo mít obrovský dopad na výdělečnost mašin, které na tomto operačním systému se zapnutou funkcí AsicBoost budete provozovat.

braiins-os-asicboost

Závěr

Těšíme se tedy na ostrou verzi systému, který bude novou funkci boostu podporovat, abychom si jej mohli vyzkoušet a podělit se o zkušenosti.

Zdroj: medium.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na