Kolik BTC je třeba, abyste vstoupili do klubu 1%?

3.8
(12)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Společnost MicroStrategy nakoupila opět BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy končí týden v červených číslech • Velryba přesunula BTC za 1,45 mld. USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Poté, co se Bitcoin vzpamatoval...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord
[speaker]

Klub 1% BTC označuje 1 procento největších držitelů Bitcoinu na celém světě. Jelikož Bitcoiny nejsou rovnoměrně drženy, je poměrně obtížné určit, kolik BTC vlastně ke vstupu mezi 1 % předních držitelů nejdůležitější kryptoměny světa potřebujete.

Prestižní skupina 1%

Bitcoin vznikl před více než deseti lety a od svého vzniku cena vzrostla několikanásobně. Nejdůležitější kryptoměna světa se tak stala zaslouženě nejvýkonnějších aktivem za poslední roky. To vedlo držitele kryptoměn k zásadní otázce: kolik Bitcoinů musíte mít, abyste byli považováni za podstatného držitele?

Vstoupit mezi 1% skupinu lidí nejlepších držitelů BTC může být samozřejmě výzvou. Podle Jake Levisona ke vstupu mezi 1 % držitelů stačí vlastnit „pouze“ 0,28 BTC. Levison o tom informoval v únoru letošního roku na svém Twitteru.

„Pokud vlastníte 0,28 BTC, máte statisticky zaručeno, že budete patřit mezi 1 procento největších držitelů Bitcoinu.“

S tímto číslem přišel před dvěma lety bývalý výkonný ředitel společnosti Google, Steve Lee. Ten tvrdil, že pokud vydělíte 21 milionů mincí Bitcoinu jedním procentem ze současné světové populace, získáte číslo 0,28.

Lee však nevzal v potaz, že dosud nebylo vytěženo všech 21 milionů mincí BTC a ani skutečnost, že existuje pár milionů ztracených Bitcoinů. Mince první kryptoměny světa dokonce nejsou rovnoměrně rozděleny mezi bitcoinové adresy.

Společnost Blocklink zase ve své teorii tvrdí, že pro vstup do klubu 1% potřebuje 15 BTC, jelikož analyzovala při svém výpočtu 25 milionů držitelů kryptoměn, u kterých nedošlo ke ztrátě. Na kryptoměnovém trhu však také figurují neviditelné velryby a kryptoměnové burzy.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 12 910 USD dle KMC.

Závěr

Odhadnout celkový počet mincí pro vstup mezi 1 % největších držitelů Bitcoinu je dosti obtížně a jak jsme si ukázali, existuje zde mnoho teorií, které mohou být velmi zkreslené. Odhady prahové hodnoty se tak pohybují od 0,28 do 15 BTC.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.8 / 5. Počet hlasujících 12

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře