Klienti hedgeového fondu Goldman Sachs znovu projevují zájem o kryptoměny

5
(2)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Institucionální klienti asijsko-pacifické pobočky Goldman Sachs opět projevují zájem o bitcoin, ether a další kryptoměny.

Klienti Goldman Sachs se údajně letos začali vracet ke kryptoměnám, přičemž jejich zájem o ně obnovilo schválení spotových Bitcoin ETF.

Max Minton, vedoucí oddělení digitálních aktiv pro Goldman Asia Pacific, uvedl, že mnoho největších klientů této firmy se v poslední době stalo aktivními. Jinými slovy také zkoumají, jak se stát aktivními v kryptoměnovém sektoru, vyplývá ze zprávy agentury Bloomberg z 24. března.

Bitcoin ETF dodala kryptoměnám oficiální razítko

Minton dodal, že velká část zvýšeného zájmu o kryptoměny pramení ze schválení deseti nových Bitcoin ETF ve Spojených státech. Tento krok dodal kryptoměnám razítko oficiální investiční příležitosti a potvrdil, že jsou nedílnou součástí tradičních trhů.

Nedávné schválení ETF vyvolalo znovuobnovení zájmu a aktivit našich klientů.

– Max Minton, zdroj: bloomberg.com

Minton vysvětlil, že většina nové poptávky pochází především od stávajících klientů Goldmanu prostřednictvím opcí a futures. Nejvíce se na ní podílejí hedgeové fondy.

Společnost Goldman Sachs vykázala na konci roku 2023 rekordní objem spravovaných aktiv ve výši 2,8 bilionu dolarů.

Pozoruhodné je, že Goldman v současné době nenabízí svým klientům žádné spotové kryptoměnové produkty. A to i přesto, že v roce 2021 spustil své první oddělení pro obchodování s kryptoměnami. Toto oddělení poskytuje pouze expozici vůči krypto derivátům, včetně opcí a futures na bitcoin a ether.

„Minulý rok byl klidnější, ale od začátku roku jsme zaznamenali nárůst zájmu klientů,” řekl Minton.

Minton uvedl, že klienti společnosti Goldman primárně využívali své deriváty k získání expozice vůči volatilitě kryptoměn a také k vytvoření předpovědí o tom, kam se ceny budou ubírat ve střednědobém horizontu.

Schválení spotového Ethereum ETF není pravděpodobné

Minton dodal, že mezi aktivními klienty jsou nejoblíbenějšími investičními nástroji produkty související s Bitcoinem.

Minton se rovněž zaměřil na potenciální schválení spotového Ethereum ETF v USA. To by mohlo posunout institucionální klienty jeho firmy směrem k investicím do Etherea.

Analytici agentury Bloomberg ETF však odhadli šance na schválení Ethereum ETF do května na pouhých 35 %.

Bez ohledu na schválení Ethereum ETF Minton dodal, že Goldman bude v budoucnu usilovat o expanzi do širšího okruhu klientů, včetně fondů pro správu aktiv, bank a specializovaných firem v oblasti kryptoměn.

Investujte do bitcoinových ETF na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img