Kazachstán zavede monitorování kryptoměnových podniků

5
(6)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Podle nedávných zpráv hodlá kazachstánská vláda svými kryptoměnovými regulacemi zavést finanční monitoring místních kryptoměnových firem. Vládnoucí orgán Kazachstánu tak chce snížit rizika kriminálních aktivit spojených s kryptem.

Monitoring kryptoměnových podniků

Místní zpravodajský portál Sputnik informoval o tom, že Národní parlament Kazachstánu schválil zákon, podle kterého budou podniky související s kryptoměnami předmětem dodatečného finančního auditu.

Politici v zemi navrhují, aby měl finanční monitorovací úřad větší pravomoci a odpovědnost. Kazašská senátorka Perepechina Olga Valentinovna [1] poznamenala, že cílem těchto regulací je snížit rizika praní špinavých peněz a financování terorismu.

„V současné době jsou jednotlivci a společnosti zabývající se digitálními aktivy v asijském státě mimo finanční monitorování, což činí kryptoměnové transakce atraktivní pro zločince. To vede k šíření zločinů v oblasti praní špinavých peněz a financování terorismu, včetně stínové ekonomiky. Stimuluje špatné aktéry, aby používali digitální aktiva.“

Perepechina Olga Valentinovna také připomněla, že v Kazachstánu byl 25. června minulého roku přijat zákon o regulaci digitálních technologií, který umožňuje vydávání a oběh kryptoměn v Kazachstánu.

Zda se tyto regulace stanou oficiálními, rozhodne prezident země Kassym-Jomart Tokayev. Kazachstán je v oblasti kryptoměn známý tím, že se zde koncentruje velká míra kryptoměnových těžařů. Kazachstán tvoří 18,1 % celosvětového hashrate.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 68 078 USD dle KMC.

Závěr

Četné regulace ze strany státu se mohou dotknout svobody některých obyvatel Kazachstánu. Co si o podobných regulích myslíte vy? Zprávu místního média Sputnik o finančním monitoringu kryptoměnových firem si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [2]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Neváhejte se přidat také na náš oficiální discord server ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img