Kazachstán patří mezi top 3 země pro těžbu kryptoměn

4.7
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Kazachstán se v současné době řadí mezi top 3 země pro těžbu bitcoinu a dalších kryptoměn. Na prvním místě jsou s velkým náskokem stále Spojené státy americké. Jaké si vedou ostatní země?

Kazachstán na přední pozici těžby kryptoměn

Středoasijský stát Kazachstán se podle údajů Cambridge Centre for Alternative Finance [1] nachází na třetí světové pozici zemí, které se podílejí na těžbě bitcoinu. Co se týká aktuálních dat, Kazachstán přispívá k světové těžbě bitcoinu 13,22 %. První místo zaujímají Spojené státy americké se svým 37,84% podílem.

Nárůst těžařů v Kazachstánu v posledních měsících pravděpodobně způsobil konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou. Mezinárodní energetická agentura (IEA) zdůraznila, že Kazachstán je velkou částí závislý na neobnovitelné energii, jako je ropa, uhlí či zemní plyn. Zpráva IEA uvádí:

Většina uhlí se používá k výrobě elektřiny a tepla, zatímco většina ropy je využívána konečnými spotřebiteli, zejména v silniční dopravě.

Zajímavým přispěvatelem je Čína na druhé pozici indexu těžby kryptoměn. Tato asijská země v minulém roce zakázala veškeré kryptoměnové operace v zemi, načež nastal velký exodus kryptoměnových těžařů do některých západních zemí. Počet těžařů tak nastal ve Spojených státech amerických a v Kanadě. Obnova těžebních operací v Číně nastala v září letošního roku.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 19 375 USD dle KMC.

Tip: Vyzkoušejte si oddechovou hru Krypto Miner 🙂 Je zdarma a funguje v prohlížeči ihned, bez registrace.

Závěr

Co se týká Evropy, nejvyšší procento hashovací míry má Německo. Na druhé příčce se umístilo Irsko a na třetím místě Švédsko. Česká republika podle dat z ledna letošního roku přispívá méně než 0,01 %. Co si o tom myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Martin Burdik

.

Poslední editace 1 rok před přes Martin Burdik
spot_img