Kanadský těžař připomíná HODL panikařícím obchodníkům během výplachu. Vytěžené BTC neprodává

5
(6)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Společnost Hut 8 zabývající se těžbou Bitcoinu se rozhodla neprodávat vytěžené mince. Kanadský těžař se drží strategie HODL.

Hut 8 prosazuje HODL

Kanadská těžební společnost Hut 8 se rozhodla držet všech svých 256 bitcoinů vytěžených v listopadu. Podle čtvrtečního prohlášení těžaře bude nadále praktikovat HODL a neprodávat. Společnost v současné době vlastní již 5 242 BTC, přičemž hodlovat začala začátkem tohoto roku.

Tip z naší WIKI: HODL nebo je lepší obchodovat?

Zatímco kryptoměnové trhy v posledních dnech zažily výplach o desítky procent, Hut 8 připomíná začátečníkům strategii, která využívá čas ve svůj prospěch. HODL je stále ten nejbezpečnější a současně nejlogičtější způsob obchodování hlavní kryptoměny, která v dlouhodobém měřítku až dosud vždy rostla, navzdory krvavým krátkodobým propadům.

Pokud jde o přijetí a všeobecné rozšíření Bitcoinu, k tomu je potřeba spíše větší množství drobných hodlerů, než velcí hráči a Wall Street. Zatímco kanadský těžař může ukazovat správný směr a získat mediální pozornost, pro budoucnost svobodných internetových peněz je stěžejním předpokladem rozšíření mezi běžnou populací.

Těžařům pomohla Čína

Těžaři, kteří působili v Číně, museli po rozhodnutí režimu o zákazu opustit zemi. Ostatní hráči po propadu obtížnosti zaznamenali vyšší zisky. Paradoxně tak Čína přispěla k tomu, že se rozmohly další státy a těžba Bitcoinu se rovnoměrněji rozprostřela po světě. Nově se staly kryptotěžebními velmocemi USA, Kazachstán a Rusko.

Hut 8 je veřejně obchodovaný těžař kótovaný na Nasdaq a Torontské burze pod stejnojmenným tickerem HUT. Společnost má aktuálně nainstalovaný hardware poskytující hashrate přibližně 1,7 exahashů za sekundu (EH/s). Veškeré vytěžené BTC hodluje.

Společnost dále uvedla, že využívá nástroj ke zvýšení svých denních příjmů v BTC. Luxor Technologies umožňuje těžařům maximalizovat odměny využitím výpočetního výkonu pro jiné blockchainy a zároveň přijímat výplaty v bitcoinech. Společnost Hut 8 uvedla, že dokončila nasazení svých čipů NVIDIA ve svém zařízení Medicine Hat v Albertě.

„Naše nasazení NVIDIA CMP přispívá k příjmům přibližně 140 000 CAD $ [109 000 USD] za den, na základě současné ekonomiky těžby,“ řekl Jason Zaluski, vedoucí technologie pro Hut 8 a dodává: „Vzhledem k nízké energetické náročnosti těchto čipů […] dosahujeme jednotkové marže přesahující 95 %.”

Závěr

Jen v listopadu vytěžila kanadská společnost Hut 8 přes 250 bitcoinů v hodnotě přesahující v přepočtu čtvrt miliardy korun. Celkově se společnost řadí na 7. místo v žebříčku veřejně obchodovaných společností s největší pozicí v Bitcoinu. Během současného propadu tak už i těžební gigant panikařícím obchodníkům ukazuje, že se neochvějně drží strategie HODL a neprodává.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img