K akceleraci nedělního propadu vedly rekordní likvidace v hodnotě 10 miliard dolarů

0
(0)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Pákový trading je vždy spojen s rizikem likvidace vaší pozice, k čemuž dochází při náhlých a prudkých změnách ceny. Tentokrát údajně padl rekord…

O víkendu BTC spadl pod 60 tisíc dolarů

Bitcoin během neděle spadl o více než 10 procent a podíval se dokonce až poměrně blízko k oblasti 50 tisíc dolarů za jednotku. Propad ceny byl velmi prudký a akceleroval díky rekordním 24hodinovým likvidacím. Trh dostal studenou sprchu a s ním i někteří obchodníci, kteří využívají volatilitu kryptoměn k tradingu. Bitcoin i bezmála všechny altcoiny tvrdě klesly…

10miliardové likvidace

Zvýšená volatilita a prudký propad způsobil likvidace pákových pozic za téměř 10 miliard dolarů za méně než den. Jak by se dalo očekávat, více než 90% likvidovaného kapitálu pocházelo z long pozic, spekulujících na růst. 

Bitcoin klesl přibližně až o 9 000 $ během pár hodin, Ethereum spadlo asi o 400 $ a celková kapitalizace kryptotrhu ztratila v nejhlubším bodě propadu stovky miliard dolarů. Podle Cryptopotato včera Bybt zobrazil 24 hodinové likvidace ve výši přesně 9,98 miliardy dolarů. Očekávalo se, že více než 9 miliard dolarů pocházelo z long pozic, což znamená 91 %. 

Většina likvidací proběhla na Binance, následovaly burzy Huobi a Bybit. Největší zlikvidovaná objednávka se rovněž odehrála na Binance. Její nominální hodnota činila nezáviděníhodných 68,73 milionů dolarů.

Možné důvody propadu

Při každém pádu Bitcoinu se spekuluje o možných příčinách a ani tentokrát nepůjde o výjimku. Jedna z teorií hovořila o výpadcích energie v některých čínských oblastech, které vedly k ne až tak signifikantnímu snížení hashrate a další pak živí nepodožené zvěsti, že americké ministerstvo financí plánuje stíhat řadu finančních institucí za praní peněz pomocí kryptoměn…

Kromě těchto fundamentů si lze pád vysvětlit i čistě technicky, protože BTC již delší dobu během plácání okolo 60 tisíc dolarů nepředvedl takovou bullish náladu, na jakou jsme si zvykli začátkem roku a objemy obchodování rovněž klesaly.

Závěr

Není pákového tradingu bez rizika likvidací. To platí stejně, jako že není bull marketu bez občasného zaškobrtnutí a korekce, někdy i velmi prudké. Tentokrát se věci sešly a během nedělního propadu ceny Bitcoinu až o cca 9 tisíc USD byly zaznamenány likvidace za bezmála deset miliard dolarů.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: