Jediný tweet nejspíš způsobil prudký propad kryptotrhů během hodiny

5
(1)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Nepotvrzená zpráva o tom, že ministerstvo financí USA plánuje obžalovat z praní špinavých peněz pomocí kryptoměn několik finančních institucí, způsobila na trhu s kryptoměnami prudký propad.

Bitcoin se propadl během několika hodin na úroveň 51 000 USD, nejvyšší altcoiny zaznamenaly ještě strmější ztráty. Ethereum se propadlo krátce až pod 2 000 USD a BNB pod 450 USD.

Tweet, který údajně spustil propad na kryptotrzích, byl zveřejněn pochybným účtem na Twitteru s názvem FXHedge.

Tweetu se podařilo vymazat 288 miliard dolarů z trhu kryptoměn v rozpětí 54 minut po zveřejnění na sociálních médiích. V době psaní tohoto článku má přes 5 200 lajků navzdory citování anonymních zdrojů a deaktivaci komentářů.

Jake Chervinsky, hlavní právní zástupce společnosti Compound Finance, píše, že tweet nepovažuje za důvěryhodný, protože případy praní peněz spadají do působnosti amerického ministerstva spravedlnosti. Píše také, že by bylo „neobvyklé“ obžalovat několik finančních institucí najednou.

Je třeba poznamenat, že FXHedge má už za sebou historii nepravdivých tvrzení, což znamená, že jeho obsah je třeba brát s rezervou.

Skutečnost, že nepotvrzený tweet může vymazat stovky miliard z kryptotrhu, odhalila křehkost tohoto trhu, který je na podobné fámy stále velmi citlivý.

Je to další důkaz, že kryptoměny jako investice jsou stále velmi volatilní.

Připravujeme pro vás TA a video analýzu, nenechte si ujít nejnovější rozbor situace od našeho analytika.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdroju.today

19 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: