Jediný tweet nejspíš způsobil prudký propad kryptotrhů během hodiny

5
(1)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Nepotvrzená zpráva o tom, že ministerstvo financí USA plánuje obžalovat z praní špinavých peněz pomocí kryptoměn několik finančních institucí, způsobila na trhu s kryptoměnami prudký propad.

Bitcoin se propadl během několika hodin na úroveň 51 000 USD, nejvyšší altcoiny zaznamenaly ještě strmější ztráty. Ethereum se propadlo krátce až pod 2 000 USD a BNB pod 450 USD.

Tweet, který údajně spustil propad na kryptotrzích, byl zveřejněn pochybným účtem na Twitteru s názvem FXHedge.

Tweetu se podařilo vymazat 288 miliard dolarů z trhu kryptoměn v rozpětí 54 minut po zveřejnění na sociálních médiích. V době psaní tohoto článku má přes 5 200 lajků navzdory citování anonymních zdrojů a deaktivaci komentářů.

Jake Chervinsky, hlavní právní zástupce společnosti Compound Finance, píše, že tweet nepovažuje za důvěryhodný, protože případy praní peněz spadají do působnosti amerického ministerstva spravedlnosti. Píše také, že by bylo „neobvyklé“ obžalovat několik finančních institucí najednou.

Je třeba poznamenat, že FXHedge má už za sebou historii nepravdivých tvrzení, což znamená, že jeho obsah je třeba brát s rezervou.

Skutečnost, že nepotvrzený tweet může vymazat stovky miliard z kryptotrhu, odhalila křehkost tohoto trhu, který je na podobné fámy stále velmi citlivý.

Je to další důkaz, že kryptoměny jako investice jsou stále velmi volatilní.

Připravujeme pro vás TA a video analýzu, nenechte si ujít nejnovější rozbor situace od našeho analytika.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdroju.today
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
18 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Dandelion
Hodnocení článku :
     

BTC za 51000??? Kde?

Magister Peditum

51300 asi v půl šesté ráno.

kunděj

Kupujte,nebudou 👆

DFS

Vypadá to že Bullrun je u konce…. uvidíme. Ale jak se začnou objevovat tydle zprávy, které “zdůvodňují” proč jde cena dolů ( ve skutečnosti je jediný důvody proč jde dolů, velryby prodávají své BTC a žádný Tweet, nebo Turecko, nebo Čínský nový rok, nebo prodeje MT Gox a podobný nesmysly za to nemohou) Rettail nemá sílu poslat BTC dolů… 95% všech bitcoinu drží jen 5% peněženek …( prý je todle decentralizace, kdo ví :-D)

Pavel

Myslím si taky něco takového. Údaje jsou jasny ze většinu vlastní instituce. Je to jen hračka velkých institucí a asi to nebude vše tak super s btc jak se předpokládá

Charl

Retail vlastni 23% a silu na to teda ma.

Charl
E15

95 % BTC drží 5 % peněženek nic neznamená. Spousta Joudů má BTC zaparkovaných na burzách a to jsou pak ty obří peněženky. Vím, že je to špatně, ale Joudové to tak prostě dělají, já taky :-))). Ono to má totiž i výhody…

Jan

Přečetl jsem si to a je to zajímavé.

pietro

Krátkodobá korekce, i když dynamická. Brzy se vrátíme zpět k růstu.. 🙂

ppetr1

Doufám ze konečně prijde obrovská regulace a uvidime btc zas na 2000 dolarech.

Peppa

Ha ha ha

ppetr1

dve petrove ppetr1 je dost ubohost tohoto portalu.u solidniho by k tomuto pripadu vzadnem pripade nemohlo dojit !

Kalim

Kdosi se předstírá za našeho legendárního ppetra1, akorát jede úplně opačné uvažování. Máš pravdu, je to ubohé. Ale buď v klidu, je hned jasné, že si to nepsal ty. Spíš se to podobá uživateli Petr2.

ppetr1

jen ziram jak je to mozne v dnesni dobe.koukam ze stejny nick tu muze mit treba 10 lidi . ach jo 🙁

bkf1

To si děláte srandu s tímhle článkem? Styl “když tomu VŮBEC nerozumím, tak zkusím něco vycucat ze VZDUCHU”. Pro ostatní (co tomu třeba taky vůbec nerozumí): tenhle tweet s tím SAMOZŘEJMĚ nemá VŮBEC nic společného…

Begy

ke každému pohybu vám najdu deset důvodů 😀
Tohle zpětné dohledávání důvodů beru s úsměvem.
Jen mě to stále utvrzuje v tom, že “všichni ví hovno” 😀

spot_img