Jsou burzovní tokeny dobrou investicí?

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Burzovní tokeny, jako Binance coin (BNB), Huobi (HT) či KuCoin (KC) se začaly pomalu objevovat v polovině roku 2017, kde měly sloužit jako obslužné tokeny s cílem poskytnout uživatelům daných kryptoburz určité výhody. Jsou tyto tokeny dobrou investicí?

Využití tokenů

Burzovní tokeny, vytvořené pro kryptoměnové burzy, mohou být použity jako dobrý způsob odměňování tvůrců na trhu, kteří vytvářejí likviditu na burze. Lze je tak účinně využít ke sníženích obchodních poplatků nebo ke zvýšení svého portfolia. Různé kryptoburz používají své tokeny také k dalším funkcím.

Nejznámější a nejúspěšnější token pro výměnu je nejspíše Binance Coin (BNB), který znamenal pro držitele v mnoha ohledech velké vítězství, jelikož se jeho cena v několika posledních měsících výrazně zvýšila.

BNB nabízí každoročně klesající slevu pro všechny uživatele, kteří používají token jako způsob placení obchodních poplatků. Huobi zas nabízí odstupňovanou slevu na obchodní poplatky pro držitele Huobi Tokenu (HT).

Společnými výhodami těchto tokenů je také větší nárok na airdrop kryptoměn nebo zefektivnění správy svého portfolia.

Rizika spojená s tokeny

Ačkoliv si burzovní tokeny získaly u nemalé skupiny investorů velkou oblibu pro svoji návratnost investic, existuje pro ně celá řada rizik. Mezi největší problém patří dodržování předpisů, jelikož tyto tokeny se uvádějí na trh pouze jako pomocné tokeny.

Další riziko nastává u bezpečnosti, jelikož hacknutí dané kryptoburzy může vyvolat zmatek u burzovních tokenů. Mezi další riziko patří také rychlá změna v popularitě. Pokud by došlo ke změně popularity kryptoburzy, cena tokenu by mohla vidět velmi výrazný a rychlý pokles.

Závěr

Pro investory mohou burzovní tokeny představovat zajímavou investiční příležitost. Očekává se, že do budoucna přibude více projektů zaměřující se na tvorbu pomocných tokenů. Více informací se dozvíte v našich pravidelných technických analýzách.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img