JPMorgan: Za únorovým růstem pravděpodobně stojí retailoví investoři

5
(6)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

V posledních týdnech jsme svědky významného nárůstu aktivity na trhu s kryptoměnami. Ten vede k výraznému posílení ceny nejen bitcoinu, ale i celého spektra digitálních aktiv. Nedávná zpráva finančního giganta JPMorgan odhaluje, že za únorovým růstem pravděpodobně stojí retailoví investoři.

JPMorgan a únorová výzkumná zpráva

V posledních týdnech trh s kryptoměnami zažívá nevídaný vzestup. Podle nejnovější analýzy finančního giganta JPMorgan hlavní analytik Nikolaos Panigirtzoglou uvádí, že za tímto nárůstem spíše impulzivní rozhodování jednotlivců než akce velkých institucionálních hráčů. Zpráva zveřejněná ve čtvrtek naznačuje, že tento měsíc může impulsivní chování maloobchodníků vysvětlovat za silným nárůstem ceny kryptoměn.

Maloobchodní impulsy lze podle JPMorgan odhalit analýzou toků bitcoinu na blockchainu. Analytici z JPMorgan rozlišují mezi velkými a malými peněženkami a zohledňují tok do nových spotových Bitcoin ETF. Bitcoin držený retailovými investory nyní často končí v ETF, které spravují velké instituce. Přesto zůstávají tyto aktiva v rukou jednotlivých investorů.

Dalším ukazatelem zájmu maloobchodu o kryptoměny je rostoucí popularita tokenů spojených s umělou inteligencí a meme tokenů, jejichž podíl na celkové tržní hodnotě kryptoměn se v únoru opět zvýšil.

Tři hlavní události v blízké budoucnosti mohou vysvětlovat, proč retailoví investoři nyní vstupují ve větší míře na kryptoměnový trh. Patří sem snížení odměny za těžbu bitcoinu (halving), nadcházející velká aktualizace sítě Ethereum a možnost schválení spotového Ethereum ETF ve Spojených státech v květnu letošního roku.

JPMorgan připouští, že trh již první dva faktory zčásti zohlednil, zatímco šance na schválení Ethereum ETF jsou prozatím padesát na padesát. Z této perspektivy je však jasné, že aktuální tržní situace a dynamika v oblasti kryptoměn jsou výrazně ovlivněny maloobchodními investory.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 51 215 USD dle KMC, cena ETH se pohybuje okolo 2 951 USD.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se přidat také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah. Další informace o vývoji ceny kryptoměn naleznete v našich pravidelných technických analýzách a streamech.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Fantom

Tahle informace možná trohu zapadá. Média šíří narativ, že “institucionální investoři vstupují do bitcoinu prostřednictvím ETF” a “velcí hráči nakupují bitcoin”. Je dobré si uvědomit, že prostřednictvím ETF vlastně nakupuje retail, tedy že BR a ostatní nakupují bitcoiny pro ETF za peníze těchto (většinou retailových) investorů.
Tedy určité FOMO tu je a je právě od retailu. Tvrzení: “tradiční finační instituce akceptují bitcoin jako investiční aktivum”, což je tedy v podstatě pravda, ale investují do něho cizí peníze. A je dobré to vědět. 🙂

spot_img