Jedna oblast kryptoměn naruší celý finanční systém a globální obchodní modely, říká makro guru Raoul Pal

3
city mesto architektura voda vecer kryptomagazin
zdroj: pixabay.com

Zakladatel Real Vision Raoul Pal vidí potenciál v jedné konkrétní oblasti světa kryptoměn. Průlom tokenizace reálných aktiv bude zcela přetvářet způsob, jakým podnikáme, říká.

Raoul Pal o průlomu v kryptosektoru

Makroanalytik a generální ředitel společnosti Real Vision Raoul Pal věří, že jeden konkrétní sektor kryptoměn restrukturalizuje finance a globální obchodní operace. Pal je dlouhodobým příznivcem krypta a podporuje aktivitu na blockchainových platformách, jako je Ethereum.

Nyní říká, že NFT je jeden z hlavních milníků, které povedou k narušení stávajících obchodních modelů a finančního systému jako takového.

Uvedl:

„V zásadě už dlouho mluvím o tom, [jak] můžeme vše koncepčně tokenizovat. Průlomem byly NFT. To byl token, kterým můžete tokenizovat cokoli… 

Co to všechno znamená? V zásadě to znamená, že byl učiněn průlom v připojení intelektuálního vlastnictví nebo fyzických aktiv nebo digitálních aktiv k blockchainu metodou, která je přenosná okamžitě na kohokoli, skladovatelná a prokazatelná v jejím obchodě.

Díky tomu můžete omezit nedostatek a také implikovat inteligentní smlouvy. Mnohostranné použití je tedy téměř… nemůžeme ani všechny možnosti domyslet. Změní to vše od pojišťovnictví po reality. Pravděpodobně to změní všechno, od toho, jak notářsky ověřujeme věci, přes umělecký svět, hudební svět, až po to, jak se firmy budují pomocí komunitních tokenů, které jsou v podstatě variací NFT.“

Přichází změna

Raoul Pal vidí obrovský potenciál pro změnu finančních trhů v kryptosektoru, který je stále na svém zrodu.

„To opravdu změní všechno. Myslím, že trh s cennými papíry bude spojen s tokeny NFT. Myslím, že objevíme, že všechny finanční nástroje půjdou tímto způsobem, protože proč? Můžeme se vyrovnat okamžitě, můžeme obchodovat 24 hodin denně, a udělat to nic nestojí.“

Makro guru dodává, že zatímco většina vidí potenciál v DeFi, on sám je ohledně DeFi méně nadšený a věří, že skutečná inovace spočívá v prostoru NFT.

„Když se dívám na NFT, tak jsem opravdu nadšený. A ještě jednou, nemluvím o sběratelských věcech. Tento trh mě opravdu nezajímá, ostatní lidi ano a je to velmi zajímavé, ale není to pro mě. Zajímá mě narušení globálních obchodních modelů, dodavatelských řetězců a všech věcí, které mohou NFT přinést, a změna celého finančního systému, který lze k této technologii připojit.“ 

Závěr

Zatímco řada umělců, známých osobností i společností vydává své NFT, mnozí v NFT potenciál nevidí vůbec a smějí se mu jako prostoru pro tokenizování „uměleckých děl“, které často končí kopírováním obrázků a tvorbou množství balastu, Raoul Pal však zde vidí obrovský potenciál pro změnu finančních trhů. Pokud má pravdu, tak jednou budou kritici NFT obětí vlastních vtipů. Do komentářů nám můžete napsat, zda s tímto názorem souhlasíte.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře