Jeden z miliardy: Malý těžař získal odměnu za blok v hodnotě 270 000 USD

5
(6)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

S velmi skromným těžebním výkonem se malému těžaři podařilo vytěžit blok a připsat si tak odměnu 6,25 BTC. Šance na podobný úspěch je jedna ku několika miliardám. Šťastlivec si tak rázem vydělal necelých 270 000 amerických dolarů.

Odměna za blok aneb jak se malý těžař velkým šťastlivcem stal

V pondělí jeden velmi malý těžař s hash rate 116 TH/s dokázal vytěžit blok, který má hodnotu přibližně 270 000 USD. V závislosti na použitém těžebním zařízení se pravděpodobně bude jednat o jednu až tři soupravy.

Neuvěřitelné štěstí komentoval na sociální síti Twitter uživatel Dr. Con Kolivas, který poznamenal, že taková událost se stává jednou za život. Podobné události se však již v minulosti velmi malým těžařům staly.

 „Pokud těžbu kryptoměn bude dělat dostatek sólo těžařů dostatečně dlouho, pak statisticky někdo najde blok. Tentokrát měl ten člověk šílené štěstí, že ho našel tak brzy, ale vše je v rámci očekávání normálního rozptylu.“

Kolivas dále dodává, že se jedná o nového těžaře, který se připojil před méně než dvěma dny, pravděpodobně v reakci na jiného šťastného řešitele bloků. Označil tak jedince či skupinu za astronomické šťastlivce.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 42 758 USD dle KMC.

Závěr

Šílené štěstí. Jinak ani nelze popsat úspěch malého těžaře, který si odnáší velkou odměnu. Pravděpodobnost úspěchu malého těžaře je velmi malá, ale ne nemožná. Celý bitcoinový blok si můžete prohlédnout pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se přidat také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

6 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: