Je vhodný čas na nákup bitcoinu, nebo počkat na nižší cenu?

5
(8)

Zprávy a souhrny

Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Denně je to to stejné. Celá řada lidí se ptá, zda už nastal ten pravý čas na nákup bitcoinu. Tuto otázku v poslední době vídám často a pokusím se na ni odpovědět.

Je správný čas kupovat?

Mám počkat, nebo už kupovat? Chci si koupit bitcoin, ale bojím se, že cena půjde dolů a já prodělám. Kryptoměnu jsem delší dobu jen sledoval, protože jsem nevěděl, jestli už mám nakupovat. Případně – okamžitě nakupuju za vše co mám a přihodím i peníze co nemám, protože mi zaručeně ujíždí vlak a už nikdy nebude lepší cena…

Tyto a mnohé další podobné otázky a nápady se skutečně objevují velmi často. Nováčci a leckdy i pokročilejší uživatelé leckdy tápou a věří, že jim někdo kompetentní řekne, kdy mají nakupovat. Pokud mají štěstí, najde se někdo, kdo jim poradí následující strategii.

Řešení vašeho problému existuje

Řešení skutečně existuje, ale nemusí se vám na první pohled líbit. Za prvé, nikdo není schopen s jistotou predikovat budoucí vývoj ceny v krátkodobém horizontu. Jestli věříte, že vám někdo zkušenější řekne, kdy je ta pravá chvíle, děláte velkou chybu.

Je zde však jedna metoda, která se osvědčila na řadě různých trzích a využilo ji mnoho úspěšných investorů. Dollar cost averaging je nákupní strategie, při které nakupujete pravidelně za stejnou částku a tím eliminujete potřebu hledat pravou chvíli. Jednoduše si třeba vždy 15. dne v měsíci koupíte trochu Bitcoinu místo toho, abyste se snažili vyzrát na trh a hledat nejlepší čas na nákup.

Z dlouhodobého měřítka jde o nesmírně efektivní a mocnou metodu. Investoři, kteří zvolili DCA, obvykle dosahují velmi dobrých výsledků a z dlouhodobého hlediska se jim daří profitovat z růstu trhu. Psychologicky pak zůstáváte v klidu a nerozhodí vás ani dočasné cenové propady, které pro vás znamenají příležitost nakoupit levněji větší množství a ještě si snížit průměrnou nákupní cenu.

Závěr

Hledat vhodný čas na to, kdy koupit bitcoin, je obecně vzato spíše špatný nápad. Nováčci mnohdy prodávají ve ztrátě, protože jim někdo řekl, že je správná chvíle, ale bitcoin pak udělal – 20 %, takže panikaří… Zkušený investor obvykle neřeší, jestli je vhodná chvíle, ale místo toho zvolí takovou strategii, která mu zajistí výhodu v dlouhodobém měřítku. A tuto výhodu nabízí pro každého právě metoda Dollar cost averaging.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

26 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
26 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: