Jaká bude cena BTC během příštího halvingu – Co takhle 160 000 USD za minci?

4.1
(21)

Pojďme se podívat na jednu z odvážných cenových předpovědí. Podle ní by mohla cena bitcoinu (BTC) do dubna příštího roku posílit o zhruba 500 %.

Podle některých analytiků může cenová akce BTC tento měsíc postrádat dynamiku. Jeden z nich ale stále vyhlíží nová historická maxima. Ve své nejnovější analýze TechDev říká, že BTC/USD zažije “parabolický vrchol” kolem svého dalšího halvingu. Ten předběžně vychází někam do dubna příštího roku.

Může Bitcoin za rok posílit o 500 %?

Do dalšího půlení (halvingu) bitcoinu zbývá méně než 12 měsíců a mezi účastníky trhu se již nyní debatuje, co to bude pro primární kryptoměnu znamenat.

Pokud chcete o halvingu vědět více, vřele doporučuji tento článek: Co je Bitcoin halving? – Ultimátní průvodce Bitcoinovými cykly

Někteří tvrdí, že tato událost položí základy dalšího historického maxima v souladu s předchozími cykly půlení. Podle predikce zveřejněné na Twitteru pod účtem TechDev by však nový cenový rekord BTC měl přijít spíše dříve než později. Konkrétně mluví o 2. čtvrtletí roku 2024.

Tato myšlenka byla autorem původně zveřejněna na začátku května. Tento týden pak byla popsána jako jeho “primární časově založená myšlenka”.

Graf nahraný na Twitteru ukazoval cestu k vrcholu ve 2. čtvrtletí, která je přerušovaná liniemi odporu, úrovněmi Fibonacciho retracementu a současným historickým maximem z roku 2021. Nakonec by měla cena BTC dosáhnout vrcholu kolem ceny 160 000 USD.

TechDev dodatečně svou předpověď ceny BTC v logaritmickém měřítku aktualizoval. Současná myšlenka, vytvořená pomocí jednoduché logaritmické křivky, předpokládá, že BTC/USD dosáhne podobné cenové úrovně, ale ještě mnohem dříve – do konce roku 2023.

Krátkodobý výhled moc býčí teď ale není

Názory, jak se bude Bitcoin chovat po zbytek roku 2023 v období před nadcházejícím halvingem, se i nadále dosti liší.

Mnozí účastníci trhu očekávají hlubší cenovou korekci, přičemž třeba veterán Philip Swift nevylučuje možnost návratu k 20 000 dolarům v nadcházejících měsících.

Po týdnech ochlazení jen málo odborníků sází na to, že se v krátkodobém horizontu dočkáme podobného růstu, jaký jsme viděli v prvním čtvrtletí.

Kupříkladu populární obchodník vystupující pod účtem Rekt Capital zopakoval, že se Bitcoinu nepodařilo udržet úrovně podpory potřebné pro pokračování růstu.

BTC znovu odmítl úroveň ~27600 USD. Před několika týdny byla tato úroveň jako podpora rozhodujícím způsobem ztracena. A poslední 2 týdny je z ní pevná rezistence. BTC je teď technicky nastaven směrem dolů. Pokud se BTC nepodaří brzy získat zpět $27600 jako support, půjde časem níže.

Vše dobře ilustruje přiložený graf:

Závěr

Z historie víme, že halving cenu bitcoinu ovlivnil. V období po nich docházelo k významným cenovým růstům. Je to dáno kombinací snížené nabídky bitcoinů a zvýšeného zájmu ze strany investorů. Jenže je důležité si uvědomit, že ceny kryptoměn jsou ovlivněny i mnoha dalšími faktory a mohou být velmi volatilní. Ať už jde o otázky regulace, tržní poptávky, přijetí mainstreamem a dalších globálních událostí.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.1 / 5. Počet hlasujících 21

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Libor
Hodnocení článku :
     

Kraviny a predikcie “kryptošmejdov” by sa ani nemali preberať na publikovanie. A ak už, tak so záverom, že sú to z odborného hľadiska nezmysly. Autor by sa mal tiež vyjadriť svoj jasný postoj k takýmto predpovediam, a nie to odbiť alibizmom ” Krátkodobý výhled moc býčí teď ale není “

Mazi

Já už na ty “vaše” predikce nedám 😉 To jsou samý moonboys … Vyletíme tolik a tolik a potom realita je sotva poloviční částka než všichni udávali. Každej ví ve skutečnnosti hovno. Je mi to líto… já vám neberu vaše znalosti grafů … ale podle mě je dnešní svět natolik zblážněný, že cenu opravdu může ovlitnit milion faktorů. Já jsem na BTC vsadil celej svůj život… taky si přeju vysoký ceny…ale zase člověk musí vycházet z nějakých reálných skutečnosti 😉 …

Dalibor

Myslím si to samé, co Mazi. Sice jsem nevsadil život na BTC, ale ohledně těch predikcí si myslím to stejné.
Většina jich vyjde až po tom, co se něco přihodí, každý je pak chytrý jak rádio a v články napsané tak, aby si mohl vybrat každý 😀

Vojtech

Pokud ještě kdy bude nějaký bullrun na kryptu, pak i těch 160 může být.

Olda

Kecy v kleci. To může říct každý blb.

Bitcoin Cash to the moon Make Litecoin great again

Bude BTC 200k, BCH 3k, LTC 2k. A uvidíme, kde se bude smát poslední.

spot_img