Jak vypadá situace na Blízkém východě? V SAE regulační úřady připravují půdu pro přijetí kryptoměn

4.5
(11)

Právní expertka Kokila Alagh se podělila o postřehy týkající se krypto a blockchainových regulací ve Spojených arabských emirátech (SAE). Podle jejích slov připravují regulační orgány Spojených arabských emirátů půdu pro přijetí kryptoměn a blockchainu.

Existuje mnoho zemí, které mají  tendenci používání Bitcoinu (BTC) a digitálních aktiv jednoduše zakázat, regulační orgány ve Spojených arabských emirátech ale zaujímají jiný přístup. Země uvádí v život svou vizi stát se blockchainovým hlavním městem tím, že poskytuje jasné rámce, které kryptografickým podnikům radí, jak fungovat v souladu se zákony.

Situace ve Spojených arabských emirátech (SAE)

Na úvod je třeba říci, že jurisdikce v zemi jsou rozděleny mezi pevninskou část, kde je regulátorem Úřad pro cenné papíry a komodity (SCA), a svobodné zóny – tj. geograficky vymezené oblasti v rámci SAE s uvolněnými daňovými a regulačními režimy.

Mezi tyto volné zóny patří Dubajské mezinárodní finanční centrum (DIFC), které je regulováno dubajským úřadem pro finanční služby (DFSA), Abu Dhabi Global Markets (ADGM), které je regulováno úřadem pro regulaci finančních služeb (FSRA), a Dubai Multi Commodities Centre (DMCC), které spadá pod regulační pravomoc SCA.

V jednom z posledních rozhovorů se Kokila Alagh, zakladatelka a generální ředitelka společnosti Karm Legal Consultants, podělila o stručný přehled situace v zemi. Podle jejích slov poskytuje SCA, hlavní regulační orgán, jistotu a příležitosti pro kryptografické a blockchainové podniky:

“Regulace poskytla jistotu a otevřela v SAE nové příležitosti, což z SCA dělá v globálním měřítku progresivního regulátora, protože tento životně důležitý rostoucí sektor neignoroval a neustále pracuje na vývoji rámců”

Regulátoři v zemi

FSRA jako první v zemi zavedl regulaci digitálních aktiv již v roce 2018. ADGM byl také jedním z prvních regulátorů na světě, který zavedl regulaci digitálních cenných papírů a vydal pokyny k digitálním aktivům.

Alagh se rovněž věnovala regulacím v DIFC. Podle ní je DFSA, regulátor DIFC, “jedním z prvních regulátorů z významné finanční volné zóny, který přinesl regulace s ohledem na tokeny cenných papírů”.

Současné předpisy DFSA se týkají tokenizace cenných papírů prostřednictvím technologie blockchain a distribuované účetní knihy, včetně tokenizace akcií, derivátů, dluhopisů, certifikátů nebo podílových listů. Konzultační dokumenty pro stablecoiny a NFT se však teprve připravují.

Nakonec Alagh informovala, že DMCC Svobodná zóna vydala speciální licence, jako je licence poskytovatele služeb technologie DLT a licence pro obchodování s kryptokomoditami na vlastní účet. Má také kryptoměnové dedikované centrum nazvané Crypto Oasis, kde se zaregistrovalo již více než 130 blockchainových společností. DMCC je tak jedním z nejpokročilejších regulátorů v této oblasti a stojí v čele rozvoje krypto ekosystému v SAE.

Závěr

A situaci v zemi kladně hodnotí i oblíbená kryptoměnová burza Binance, která se rozhodla spolupracovat s vládou SAE a pomáhat krypto burzám a podnikům získat v Dubaji licenci. Firma již podepsala memorandum o porozumění s dubajským úřadem Světového obchodního centra.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 11

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img