Jak se vyvarovat ztrátě kryptoměn

5
(1)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Kyberzločinci od začátku zavedení internetu ve světě terorizují jeho uživatele ve snaze ukrást jejich data, účty nebo soukromí za účelem vlastního obohacení. Hlavním problémem s kryptoměnami je ten, že transakce jsou nevratné. Jak se vyvarovat ztrátě kryptoměn?

Problém s hackery má i kryptoměnový prostor

Vzhledem k tomu, že je kryptoměnová síť decentralizovaná, neexistuje žádný mechanismus pro rozlišení transakcí uskutečněných legitimní cestou a těmi transakcemi prováděnými s ukradenými mincemi.

Hackeři tak svými útoky dokáží způsobit obrovské ztráty velkých společností. Kryptoměnová burza Coincheck se stala obětí jednoho z nejvýznamnějších útoků v celém kryptoměnovém odvětví, k němuž došlo v roce 2018. Ztráta se odhaduje na 530 milionů amerických dolarů.

Kromě kryptoburz se hackeři zaměřují také na jedince, kde lákají od důvěřivců osobní údaje prostřednictvím emailu nebo sociálních sítích. Odhalení dat nebo stáhnutí podvodného softwaru tak může vést ke ztrátě nejen digitálního majetku.

Jak se vyvarovat ztrátě kryptoměn

Existuje několik způsobů, jak zabránit narušení vašich dat a následné ztrátě na vašem portfoliu. Jedno z nejdůležitější pravidel, které je nám vštěpováno od začátku internetu: Nikdy nikomu neposílej své údaje.

Legitimní kryptoburzy si nikdy nevyžádají na emailu zaslání citlivých údajů. Podvodné emaily jsou často odesílány z podezřelých emailových adres, které obsahují řadu gramatických chyb, překlepů a nesrovnalostí.

Své kryptoměny je dobré uchovávat na offline peněženkách. Hardwarové peněženky poskytují nejvyšší možnou ochranu, jelikož ke své peněžence získáte privátní klíč. Svůj privátní klíč nikdy nesdílejte na internet.

Na kryptoburzách vždy používejte pokročilá bezpečnostní nastavení jako je dlouhé heslo, vícefaktorové ověřování a metodu více podpisů. Na kryptoburzách také omezte množství prostředků na to, co potřebujete k obchodování nebo k výměně.

Závěr

Během okamžiku můžete přijít o veškeré vaše portfolio, které již nelze navrátit. Využitím osvědčených metod můžete výrazně snížit šanci na ztrátu vašeho kapitálu. V kryptosvětě buďte mnohonásobně obezřetnější.

Máte-li dotazy, můžete se obrátit na stránku diskusního fóra Kryptomagazin CZ.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: