Jak nízko může cena Bitcoinu klesnout?

5
(2)

Analytici se předhánějí v odhadech, na jaké ceně dosáhne Bitcoin dna. A jak brzy by k tomu mohlo dojít.

Půjdeme na 59 000 dolarů?

Podle populárního analytika Marka Cullena přední kryptoměna světa ještě otestuje rezistenci kolem 60 000 USD. S využitím metody Elliottových vln naznačil, že by v nejbližší době mohl přijít závěrečný pohyb směrem dolů, který by Bitcoin zavedl na úroveň kolem 59 000 USD.

Oslabení na 59 000 dolarů by znamenalo nejnižší cenu od konce února a 20% pokles oproti historickému maximu ze 14. března.

Populární analytik Matthew Hyland se zaměřil na nadcházející týdenní uzávěrku, aby mohl odhadnout trvání současného poklesu. Poznamenal, že Bitcoin ztratil podporu svého 10týdenního jednoduchého klouzavého průměru (SMA), který v současné době leží na úrovni 64 130 USD.

Metrika vyzývá k menší reakumulační fázi

Podle Binh Danga, spolupracovníka analytické platformy CryptoQuant, nevypadá budoucnost pro bitcoinové býky úplně růžově. Při analýze své metriky CVDD (cumulative value days destroyed) předpověděl, že bitcoin by mohl zůstat na nižších úrovních delší dobu. CVDD měří počet dní, které mince strávila v peněžence, když se pohybovala na blockchainu, a vynásobí jej aktuální cenou.

Ačkoli historie ukazuje, že může dojít k hlubším korekcím, Binh dodal, že neočekává, že by současný geopolitický podnět k poklesu dosáhl úrovně paniky, kterou jsme na trzích viděli například během covidové paniky v březnu 2020.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
V.

Trošku pozdě, ne?

Honza

Já myslím, že může klesnout na 0USD za 1 BTC

Martin

Honzo, tak radši nemysli… uděláš líp 😃

Petr

Honza myslí, ostatní věří.

Petr Svoboda
Hodnocení článku :
     

$53.000, v extrémním případě $44.000 🙂

Poslední editace 1 měsíc před přes Petr Svoboda
spot_img